Боррель: найголовніше зобов’язання ЄС перед Україною — членство в блоці

Найголовнішим завданням Європейського союзу (ЄС) у сфері безпеки щодо України є її членство в блоці.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на голову зовнішньополітичного відомства Жозепа Борреля на Мюнхенській конференції з питань безпеки, якого цитує The Guardian.

Під час виступу на конференції Боррель заявив, що найважливіші геополітичні питання, які стоять сьогодні перед ЄС, пов’язані з Україною, Сектором Газа, глобальним півднем й обороною.
«Ми повинні збільшити і надати Україні зобов’язання у сфері безпеки», — заявив він та додав, що «найважливішим зобов’язанням у сфері безпеки для України є членство» в ЄС.
Зокрема він попередив про те, що ЄС повинен розглянути різні сценарії щодо того, наскільки США будуть залучені до європейської безпеки.
Вступу України в ЄС
У грудні лідери країн-членів Євросоюзу під час саміту схвалили початок переговорів щодо вступу України до блоку. Це сталося, попри погрози Угорщини заблокувати таке рішення.
Як розповіла нещодавно в інтерв’ю РБК-Україна посол Євросоюзу в Україні Катаріна Матернова, переговори можуть стартувати навесні.
Також нещодавно Кабінет міністрів затвердив план заходів з виконання рекомендацій Європейської комісії для початку переговорів щодо членства України в ЄС.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

spot_img
Важливо
Схожі новини