В ОСУВ «Таврія» розповіли, скільки цивільних залишається в Авдіївці

Наразі точної інформації про те, скільки цивільних перебуває в Авдіївці немає. За попередніми даними, в місті можуть залишатися понад 900 людей.
Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів речник ОСУВ «Таврія» Дмитро Лиховій.

«За інформацією місцевої військової адміністрації, минулого тижня в місті залишалося 935 цивільних, лише дорослі. Ситуація з евакуацією цивільних на той момент уже значно погіршилася, і вона протягом кількох днів не відбувалася. До Авдіївки не могли заїхати волонтери, поліцейські загони «Білі янголи» та представники влади. Проходило постачання лише до військових, які боронять місто», — розповів Лиховій.
За його словами, за добу 13 лютого, за даними поліції, з Авдіївки вдалося вивезти п’ятьох цивільних — чотирьох чоловіків та одну жінку.
«Водночас у тих умовах, які склалися, була дуже ускладнена верифікація наслідків російських ударів по житловій забудові, а інколи — вона зовсім неможлива. Тобто ми зараз достеменно не можемо визначити ту кількість людей, яка гине внаслідок ворожих обстрілів по Авдіївці», — додав речник.
Наприклад, як розповів Лиховій, 8 лютого окупанти завдали авіаудару по сховищу в супермаркеті АТБ на проспекті Центральний, 3. У той час там переховувалися люди, чимало з них загинули. Проте до ранку 14 лютого місцева влада все ще не мала перевіреної інформації про кількість загиблих.
Ситуація в Авдіївці
Російська армія розпочала наступ на Авдіївку на початку жовтня. У ході штурмів вона втрачає значну кількість техніки та особового складу. За даними британської розвідки, Авдіївка залишається основним напрямом для Росії на фронті.
Вчора Третя штурмова бригада підтвердила, що їх передислокували в район Авдіївки для посилення української оборони.
Захисники показали кадри з Авдіївки та зазначили, що бої на цьому напрямку важчі, ніж ті, що були у Бахмуті.
У Третій штурмовій наголошують, що утримують оборонні позиції в Авдіївці, але окупанти залучили до боїв сили двох регулярних армій, а співвідношення на рівні бригад становить 7 до 1.
Також захисники повідомили, що окупанти застосовують фосфорні снаряди, на коксохімі спалахнули цистерни з мазутом.
Сьогодні командувач ОСУВ «Таврія» Олександр Тарнавський повідомив про рішення відійти з позиції «Зеніт» на південно-східній околиці Авдіївки.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

spot_img
Важливо
Схожі новини