Сирський дав інтерв’ю телеканалу ZDF: головні заяви

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський дав інтерв’ю німецькому телеканалу ZDF. Він розповів про новий етап війни, мету України, а також співвідношення втрат на фронті.
РБК-Україна наводить головні заяви Сирського в інтерв’ю німецькому телеканалу ZDF.

Повне інтерв’ю Сирського для німецького телеканалу ZDF:

Новий етап війни
«Ми перейшли від наступальних дій до ведення оборонної операції. Мета нашої операції — виснажити противника, завдати йому максимальних втрат, використовуючи наші укріплення, наші переваги в технічному плані, в плані безпілотної авіації, РЕБ, утримування підготовлених рубежів оборони», — сказав Сирський.
Водночас, за словами головкома ЗСУ, технологічний прогрес, зокрема застосування безпілотників, змушує війну перейти у нову стадію.
«Ця війна підвищує значення технологічного прогресу в збройних силах та самого прогресу збройної боротьби. Ми вже бачимо, і для нас це не новина, використання наземних роботизованих платформ. Модулів, які керуються дистанційно, що дає можливість зберегти життя військових. Тобто війна переходить у нову стадію», — додав він.
Мета України у війні з РФ
Україна не змінює своєї мети щодо виходу на свої кордони. Як наголосив головком, в українців немає іншого вибору.
«Все грунтується на тому, що ми повинні закінчити війну виходом на наші кордони. Інших варіантів не розглядається, бо іншого виходу у нас просто немає. Це, по-перше», — сказав Сирський.
Однак, за його словами, суспільство має згуртуватися навколо загальної справи перемоги, а також потрібно нарощувати власне виробництво зброї з огляду на проблеми з зовнішньою допомогою.
«Потрібно напрягтися всім. Нема ззовні допомоги — треба налагодити виробництво тут в Україні. Цей процес запущено, треба нарощувати виробництво. Потрібно розраховувати на власні сили. Також потрібно удосконалювати тактику. Головна цінність — життя нашого солдата», — пояснив головком.
Втрати Росії та України
Українська армія, за словами Сирського, не може дозволити собі ставитися до своїх солдатів, як російські командири, які посилають військо у «м’ясні штурми».
«Ми не можемо дозволити собі такого ставлення як у російських воєначальників, коли вони проводять тактику «м’ясних штурмів». Я краще залишу якусь позицію, але не допущу загибель особового складу. А для них життя солдата цінності не має. І ми це бачимо, їхні втрати в 7-8 разів переважають наші втрати за останніми даними», — зазначив він.
Чи думав, що війна з РФ надовго
Ще на початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Сирський відчував, що війна не буде мати чітких часових рамок.
«Коли агресія почалася, у мене було відчуття, що я йду в якусь безодню, яка не має чітких часових рамок. На той момент взагалі було незрозуміло, коли це закінчиться, але я розумів, що це буде довго та тяжко», — розповів головком.
Перестановки в ЗСУ
Минулого тижня президент Володимир Зеленський розпочав оновлення керівництва ЗСУ. Так, замість Валерія Залужного на посаду головкома був призначений Олександр Сирський. А Генштаб замість Сергія Шаптали очолив Анатолій Баргилевич.
Пізніше глава держави також призначив заступників нових головкома та начальника Генштабу, а також провів кадрові перестановки серед командувачів військ.
Перестановки в ЗСУ поки що не торкнулися лише двох командувачів. Детальніше — в матеріалі РБК-Україна.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

spot_img
Важливо
Схожі новини