Вступ України в ЄС. Єврокомісія назвала терміни надання умов для переговорів

Єврокомісія розраховує протягом найближчих тижнів бути готовою надати рамкові умови для переговорів про вступ України в Європейський союз.

Як повідомляє РБК-Україна, про це на брифінгу заявила спікер Єврокомісії Ана Пісонеро.

«Я не можу бути більш конкретною у питанні часових рамок (щодо підготовки рамкових умов — ред.), але робота з підготовки переговорних рамок просувається. Є підстави вважати, що ми повинні бути готові представити їх країнам-членам протягом наступних тижнів, ми сподіваємося», — заявила Пісонеро.
Спікер також прокоментувала заяви окремих політиків про те, що для України нібито є особливі умови та преференції на шляху до членства в Євросоюзі.
«Очевидно, що немає жодних скорочень у процесі розширення. Цей процес заснований на досягненнях. Ми маємо дуже чіткі дані в нашій доповіді про те, що було зроблено Україною, щоб досягти сучасного стану», — наголосила Пісонеро.
За її словами, для Євросоюзу прогрес України «є вражаючим», оскільки країна досягає таких результатів в умовах війни.
Пісонеро зазначила, що українці зберігають працездатність парламенту та продовжують впроваджувати реформи.
Переговори щодо вступу України в ЄС
Нагадаємо, у грудні лідери країн-членів Євросоюзу під час саміту схвалили початок переговорів щодо вступу України до блоку.
Це сталося, незважаючи на погрози Угорщини заблокувати таке рішення — прем’єр Віктор Орбан просто відмовився брати участь у голосуванні щодо вступних переговорів.
Фактично переговори про вступ України до ЄС поки не розпочалися. Як розповіла нещодавно в інтерв’ю РБК-Україна посол Євросоюзу в Україні Катаріна Матернова, переговори можуть стартувати навесні.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

spot_img
Важливо
Схожі новини