Хто з інвалідів в Україні потребує стороннього догляду: роз’яснення МОЗ

Не всі інваліди потребують в Україні стороннього догляду. Для цього має бути вагома підстава — висновок медико-соціальної експертної або лікарсько-консультативної комісії, в залежності від стану здоров’я та групи інвалідності.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Уряд online.

Інваліди І групи
Людям з інвалідністю I групи сторонній догляд призначають медико-соціальні експертні комісії в обов’язковому порядку через виключно високий ступінь втрати здоров’я, який спричиняє виникнення такої потреби.
Інші випадки
У всіх інших випадках потребу у постійному сторонньому догляді визначають лікуючі лікарі та лікарсько-консультативні комісії.
«Їхні рішення повинні бути підтверджені відповідними висновками», — констатують спеціалісти.
Отже, сторонній догляд призначають у таких випадках:
людям з порушенням функцій організму внаслідок невиліковної хвороби, через які вона не може самостійно пересуватися та самообслуговуватися (форма 080-4/о);
громадянам похилого віку з когнітивними порушеннями, внаслідок яких вони потребують постійного догляду (форма 080-2/о);
людям з інвалідністю I чи II групи, що виникла внаслідок психічного розладу (за формою, затвердженою наказом МОЗ України від 31.07.2013 № 667).
Новий законопроект про мобілізацію
Питання, що стосується стороннього догляду за інвалідом, стало актуальним після того, як в Україні почали обговорювати посилення мобілізації. Згідно з новим законопроектом, який був прийнятий у першому читанні 7 лютого, було змінено редакцію ст. 23 щодо відстрочки від призову. Відповідно до неї, відстрочку також мають:
опікун особи, яка визнана судом недієздатною;
члени сім’ї першого або другого ступеня спорідненості (не більше одного) особи з інвалідністю І групи, зайняті постійним доглядом за ним;
члени сім’ї першого ступеня спорідненості (не більше одного) особи з інвалідністю ІІ групи, зайняті постійним доглядом за ним (детальніше — тут).
Нагадаємо, після того, як законопроект був ухвалений у першому читанні, у Міноборони України заявили, що під час підготовки документа про мобілізацію до другого читання команда Міністерства оборони України пропрацює з профільним комітетом Верховної ради всі пропозиції щодо покращення закону.
Буквально вчора глава фракції «Слуга народу» Давид Арахамія заявив, що вже є нароботки щодо зміни законопроекту. Зокрема, як зазначив він, «щодо людей з інвалідністю та тих, хто доглядає їх, залишимо все в редакції чинного законодавства».

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

spot_img
Важливо
Схожі новини