ЄС за посередництвом Мелоні зміг досягти угоди про створення Фонду для України, — ЗМІ

Прем’єр-міністр Італії Джорджія Мелоні була посередником, щоб досягти угоди про створення Фонду для України в розмірі 50 млрд євро без вето Угорщини.
Про це повідомляє РБК-Україна із посиланням на il Giornale.

Джерела видання в головуванні Ради ЄС заявили, що італійський уряд зіграв «провідну роль», а Джорджія Мелоні «була головною дійовою особою в посередництві, що дало змогу дійти до рішення, яке привело всіх до згоди».
Прем’єр-міністр, як повідомляють італійські джерела в Брюсселі, «почала свою дипломатичну роботу кілька місяців тому», з переговорів і зустрічей, у яких також брали участь міністри й шерпи, і активізувала її, починаючи із грудневого саміту Європейської ради, із зобов’язаннями, що досягли піку на останньому тижні.
З вівторка до четверга Мелоні провела три зустрічі з Орбаном щодо багаторічної фінансової рамкової програми ЄС на 2021-2027 роки, включно з планом фінансової допомоги Україні в розмірі 50 мільярдів євро.
Після телефонної розмови у вівторок і вчорашньої зустрічі в брюссельському готелі Amigo, за якою послідувала довга нічна робота делегацій, Мелоні та Орбан знову побачилися сьогодні вранці, перед початком позачергового засідання Європейської ради.
Саміт ЄС
Однією з головних тем сьогоднішнього саміту в Брюсселі була спроба досягти угоди щодо пакету фінансової допомоги Україні на суму 50 млрд євро на чотири роки. Пакет було заблоковано з боку Угорщини під час минулого засідання 1 грудня.
Попри це лідери ЄС уже схвалили виділення для України 50 млрд євро в рамках програми Ukraine Facility. Зокрема, стали відомі умови, за яких вдалося розблокувати допомогу Україні.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

spot_img
Важливо
Схожі новини