ДТЕК веде переговори з Octopus Energy для залучення технології керування електромережами

Генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко провів зустріч з засновником й генеральний директором британської Octopus Energy Грегом Джексоном. Вони обговорили можливу співпрацю з відновлення електромереж в України, що постраждали внаслідок російських атак.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The Telegraph.

«Україна і ДТЕК продемонстрували винахідливість та швидкість, з якою можна модернізувати та будувати нову енергетичну інфраструктуру. Ми можемо багато чому навчитися у них, наприклад, як вони змогли так швидко і так вражаюче виконати роботу — часто під обстрілами — яка у Великобританії займає від 5 до 15 років», — прокоментував Грег Джексон.
В матеріалі зазначається, що потенційно Octopus може надати ДТЕК ліцензію на своє інноваційне програмне забезпечення Kraken для керування енергооб’єктами.
Наразі ця технологія використовується енергетичними компаніями в 17 країнах світу для обслуговування 54 млн користувачів.
«Ми хочемо вчитися у компанії Octopus і прагнемо принести цю інновацію в Україну», — підкреслив Тімченко.
Він також додав, що ДТЕК зацікавлений у вивченні можливостей розгортання цього програмного забезпечення, а також у потенціалі для спільного підприємства між двома компаніями.
Раніше на конференції COP28 ДТЕК та провідний у світі виробник вітротурбін компанія Vestas підписали меморандум, який передбачає завершення будівництва найбільшої у Східній Європі вітрової електростанції — Тилігульської ВЕС в Миколаївській області.
Загальний обсяг інвестицій у проєкт перевищують 650 млн євро, а встановлена потужність станції становитиме 500 МВт.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

spot_img
Важливо
Схожі новини