Українців на ТОТ закликають користуватись Google-пошуком українською: чому це важливо

Центр національного спротиву дослідив та оприлюднив докази пропаганди РФ, яку Google розповсюджує в залежності від мови використання у регіонах.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на матеріал Центру національного спротиву.

«Хоча найпопулярніший пошуковик у світі й декларує, що його алгоритми враховують достовірність інформації на ресурсі, а також локальну прив’язку (популярність в регіоні) проте можемо стверджувати, що це не так», — інформують у повідомленні, наводячи наступні докази.
Так, хоча в Україні при пошуку російською мовою і переважають українські медіаресурси, однак в тимчасово окупованому Криму логіка та видача пошукових результатів практично аналогічна з московською локацією.
Тобто для пошукових Google-алгоритмів Крим — не в Україні.
Пропонується читати новини російської пропаганди
Пошукачам новин, які знаходяться в Криму, пошуковий алгоритм Google пропонує прочитати популярні пропагандистські ЗМІ Росії.Фото: пошуковий алгоритм Google в Криму (sprotyv.mod.gov.ua)
Окуповані території під час повномасштабної агресії
Крім того, щомісяця в Херсонській області є близько 60 тисяч пошуків новин російською мовою, за даними Планувальника ключових слів Google.
Фото: пошуковий алгоритм Google в Херсонській області (sprotyv.mod.gov.ua)
Пошукова видача для користувачів у Херсонській області вже інша, ніж у Криму та РФ. У першій десятці представлені українські новинні сайти. Однак трохи нижче у пошуковій видачі пропонується група кремлівських пропагандистських сайтів.
Фото: пошуковий алгоритм Google в Херсонській області (sprotyv.mod.gov.ua)
«Як свідчать дані Планувальника ключових слів Google, в окупованих містах півдня та сходу України (Бердянськ, Мелітополь) пошук новин є доволі популярним. При цьому чимало користувачів здійснюють пошуки саме українською мовою — «новини», — зазначають в ЦНС.
Як наголошують у повідомленні, це найкращий спосіб уникнути пропаганди РФ — не використовувати російську в браузері та пошуку.

Фото: алгоритми показу новин у Google ТОТ Херсонської області (sprotyv.mod.gov.ua)
Проте, як наголошують в повідомленні, російські державні пропагандистські джерела набагато вище індексуються Google на ТОТ, ніж на вільних територіях.
«Тобто алгоритми пошуковика, або визнають ТОТ — РФ, або Google свідомо поширюють ворожу пропаганду на окупованій території», — заявляють в ЦНС.
Центр закликав українців на окупованих територіях вводити запити виключно українською, аби зменшити ризики на потрапляння небезпечних ресурсів, а також змінити мову пошуку та облікового запису в Google:

Роспропаганда в мережі
Нагадаємо, ми писали, що у Чехії російські дезінформаційні сайти та певні політичні сили використовують приплив біженців для розпалювання соціальної напруги.
Також ми розповідали, що у європейських країнах надсилали фейкові листи біженцям. У підробних повідомленнях йшлося про збір інформації про чоловіків.
Нещодавно ми повідомляли про те, як проєкти російської пропаганди за кордоном цілеспрямовано впливають на українських біженців.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

spot_img
Важливо
Схожі новини