Шуляк розповіла, чому досі не прийняли законопроект про місцеве самоврядування

Протягом січня — лютого у Верховній раді готуються розглянути важливий для реформи децентралізації законопроект №6401, який має сприяти відкритості громад та суттєво розширити можливості доброчесного самоврядування на місцях.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на голову комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, голову партії «Слуга народу» Олену Шуляк.

Перед розглядом законопроекту у другому читанні його автори звернулися за підтримкою до Асоціації українських міст.
«Зараз ми готуємось розглядати цей законопроєкт у другому читанні. Його мета — посилити прозорість місцевого самоврядування. Йдеться передусім про відеофіксацію всіх засідань, а також публікацію інформації про майно, яке належить громаді, щоб кожен мешканець знав, чим вона розпоряджається, які можливості в неї є. Але далеко не всім це подобається — представники деяких францій блокують цю ініціативу. Їх мета — щоб законопроєкт не вийшов у залу”, — зауважила нардеп.

Серед ключових змін, що пропонує законопроєкт:
Публікація відеозаписів сесій і постійних комісій ОМС (крім питань з обмеженим доступом). Після воєнного стану — прямі трансляції;
Збереження архіву записів засідань не менше 5 років;
Обов’язкова публікація проєктів порядків денних та поіменних голосувань;
Оприлюднення інформації формі відкритих даних;
Публічне оприлюднення інформації про результати інвентаризації;
Обов’язковість онлайн-трансляцій сесій місцевих рад;
Створення відкритого реєстру об’єктів права комунальної власності територіальної громади.
Шуляк також зауважила — ситуація з відкритістю влади значно погіршилась після запровадження воєнного стану в Україні. Зокрема, прийняття рішень нерідко відбувається без обговорень та роз’яснень. Змінити це мають заходи, передбачені у законопроєкті №6401.
Нагадаємо, крім законопроєкту №6401, до пріоритетних законів реформи децентралізації належать ті, що пов’язані з участю громадян у прийнятті рішень на місцевому рівні.
Зокрема, ВР хоче надати органам самоорганізації населення можливість реалізовувати проекти необоронного характеру, пов’язані з розвитком району чи кварталу, та отримувати на це фінансування з місцевого бюджету (законопроект №6319). Також чекає на ухвалення законопроєкт №4298 — про створення місцевих державних адміністрацій як органів префектурного типу.
Перелічені 3 законопроєкти, за словами Шуляк, входять до списку 10 важливих законопроєктів для децентралізації, підтримки і розвитку громад, які готові до голосування у Верховній раді.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

spot_img
Важливо
Схожі новини