Смертність зростає. Росіяни посилюють кризу на окупованих територіях, — ЦНС

В окупації діє розпорядження щодо пріоритетного медичного обслуговування російських військових. Через це зростає смертність серед цивільних.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Telegram-канал «Центру національного спротиву».

Через брак кадрів ворог продовжує на ротаційній основі завозити медичні бригади на тимчасово окуповані території. Наприклад, до Запорізької області прибули медики з Карелії. Зокрема працюють анестезіологи, хірург-онколог, лікарі УЗД-діагностики та терапевти.
Водночас якість та доступність медичних послуг для цивільних залишається на критично низькому рівні. В лікарнях діє розпорядження щодо пріоритетного обслуговування російських військових.
«Навіть при наданні екстреної допомоги перевага надається росіянам. Через це в тимчасово окупованих регіонах критична ситуація на фоні загострення епідеміологічної ситуації та гуманітарної кризи загалом. Смертність серед цивільного населення суттєво зростає», — пише пресслужба.
Кризова ситуація на окупованих територіях
На тимчасово окупованій території України загострюється гуманітарна криза. Зберігається дефіцит ліків та медичного персоналу, а цивільних, які страждають від гемофілії, можуть просто відправити помирати додому.
Крім того, у грудні повідомлялося, що окупанти досі не увімкнули тепло у частині вцілілих будинків у Маріуполі. Жителі були змушені сидіти у холоді у морозну погоду.
Також росіяни продовжують нехтувати міжнародним правом. Через дефіцит місць для лікування великої кількості ранених окупантів, загарбники продовжують розгортати військові шпиталі в цивільних приміщеннях.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

spot_img
Важливо
Схожі новини