Скільки російських солдатів перебуває на території України: оцінка ГУР

На території України наразі перебувають 462 тисячі російських терористів. Зокрема 35 тисяч осіб «Росгвардії» забезпечують окупаційний режим на тимчасово поневоленій території.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заступника начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький під час подкасту «Української правди».

«Така кількість військ на наших територіях дозволяє росіянам проводити ротацію: відводити ті частини й підрозділи, які втратили боєздатність — де чисельність особового складу менше 50%, у тилові райони. А після відновлення і поповнення вони знову виходять на лінію фронту», — пояснив Скібіцький.
Дефіцит снарядів
Зокрема заступник начальника ГУР розповів й про те, що оборонна промисловість Росії здатна виготовляти 2 млн боєприпасів на рік. Йдеться про снаряди 122 та 152 мм. Водночас забезпечити потреби армії Росії промисловість у 2023 році не змогла. Дефіцит склав близько пів мільйона снарядів.
Через дефіцит Росія почала завозити снаряди з Білорусі, купувати їх в Ірану та Північної Кореї.
У 2024 році Росія планує збільшити виробництво, втім має низку проблем через брак складових елементів, кваліфікованого персоналу й виробничих потужностей.
«Наша оцінка — в Росії буде залишатись дефіцит на такому ж рівні 500 тисяч боєприпасів і вона буде намагатись десь їх знайти», — додав Скібіцький.
Виготовлення ракет
Наразі розвідки України не фіксує збільшення виробничих спроможностей у Росії щодо виготовлення ракет. Водночас ворог зберігає можливість використовувати свої запаси для масованих ударів.
«Аналіз показав, і ми це розуміємо, особливо це показав 23-й рік, що тією кількістю, яка є на сьогоднішній день, Росія тільки спроможна покривати ті витрати або те застосування, яке вона робить кожен день», — розповів Скібіцький.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

spot_img
Важливо
Схожі новини