В комітеті Ради пояснили, яких змін чекають в законопроекті про мобілізацію

Антикорупційний комітет Верховної Ради виявив у законопроекті про мобілізацію норми, які можуть призвести до корупційних ризиків.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на голову комітету Верховної ради з питань антикорупційної політики Анастасію Радіну у Facebook.

«Комітет справді виявив низку проблемних норм (у законопроекті про мобілізацію — ред.), які можуть призвести до корупційних ризиків. Водночас, Міністерство оборони погодилося з висловленими зауваженнями. Спільно з профільним комітетом, комітетом зі здоров’я нації та іншими колегами вже працюємо над зміною процедур та підходів», — написала Радіна.
За її словами, подібне рішення не означає, що члени Комітету виступають проти вдосконалення процедури мобілізації. Вона має бути справедливою, передбачуваною і без корупційних дірок.
Нардеп також уточнила, що саме у законопроекті треба змінити.
Обов’язки органів місцевого самоврядування
Як зазначила Радіна, комітет хоче, щоб у законопроекті не було норми щодо обов’язку для органів місцевого самоврядування «забезпечити прибуття» військовозобов’язаних до військкоматів. Органи місцевого самоврядування «не можуть застосовувати примус».
«Обов’язок забезпечити прибуття без уточнення способу, яким це має відбуватися, може породжувати свавілля», — додала глава комітету.
Новина доповнюється…

spot_img
Важливо
Схожі новини