Протести на кордоні Польщі та України. Яка ситуація у заблокованих пунктах пропуску

Польські протестувальники відучора блокують пункт пропуску «Медика» на кордоні з Україною. Загалом в чергах на виїзд до України стоять близько 2 тисячі вантажівок.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на речника Державної прикордонної служби України Андрія Демченка в ефірі телемарафону.

«Вчора після 9 години ранку поновилися блокування на пункті пропуску «Медика» на території Польщі. З українського боку це пункт пропуску «Шегині». Блокувальники знаходяться на певній віддаленості, близько 500 метрів від лінії кордону, перебувають на автошляху, блокуючи можливість руху вантажних транспортних засобів», — заявив речник.
За його словами, три інші напрямку на кордоні України та Польщі також заблоковані польськими протестувальниками. У черзі стоять близько 1400 вантажівок, біля пункту пропуску «Шегині» черга складає 600 вантажівок. Рух легкових авто та автобусів не блокується.
«Вони (протестувальники, — ред.) зазначали, що пропускатимуть по три автівки за годину, як в бік України, як і ті, які заїжджають на територію Польщі. Але за попередню добу ми не бачили суттєвого зниження кількість транспортних засобів», — додав Демченко, коментуючи ситуацію на КПП «Медика».
Блокада кордону
Нагадаємо, що з 6 листопада 2023 року на українсько-польському кордоні ускладнено рух вантажного транспорту. Причиною черг на кордоні стали страйки польських перевізників. Вони вимагають повернення до системи дозволів для нашої країни.
З 4 грудня на українсько-польському кордоні 4 грудня запрацював пункт пропуску для порожніх вантажівок на виїзд з України.
Також 24 грудня польські протестувальники перестали блокувати КПП «Медика-Шегині» на період свят. Проте 4 січня блокаду пропускного пункту відновили.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

spot_img
Важливо
Схожі новини