В «Енергоатомі» озвучили причину недопуску росіянами МАГАТЕ до реакторних залів ЗАЕС

Недопуск експертів МАГАТЕ в реакторні зали Запорізької АЕС є спробою російських окупантів приховати справжню ситуацію на станції.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на президента «Енергоатому» Петра Котіна.

За словами президента «Енергоатому» Петра Котіна, факт недопуску експертів моніторингової місії Міжнародного агентства з атомної енергії до реакторних залів, де розташовані активні зони реакторів і міститься відпрацьоване ядерне паливо, може бути спробою російських окупантів приховати справжню ситуацію на ЗАЕС.
Він наголошує, що єдиним легітимним оператором найбільшого в Європі атомного об’єкта — Запорізької АЕС — є «Енергоатом», тож лише повернення станції під повний контроль України може забезпечити її ядерну та радіаційну безпеку.
«Єдиний вихід — повна демілітаризація та деокупація ЗАЕС і прилеглих територій. Це ключова передумова для відновлення не тільки ядерної безпеки, а й поваги до міжнародного права», — зазначив Котін.
Що передувало
Учора стало відомо, що експертів Міжнародного агентства з атомної енергії не пускають у частину залів на окупованій росіянами Запорізькій АЕС.
«Експерти МАГАТЕ, як і раніше, не можуть отримати доступ до всіх частин майданчика, і протягом останніх двох тижнів їм не дозволяють доступ до реакторних залів енергоблоків №№ 1, 2 і 6», — йдеться в заяві.
Зазначається, що експерти МАГАТЕ вперше не були допущені до реакторної зали енергоблока, який перебував у «холодному зупині». Тут знаходиться активна зона реактора і відпрацьоване паливо.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

spot_img
Важливо
Схожі новини