Чим більше росіян беремо в полон, тим результативніше перемовини щодо обміну, — Зеленський

Обмін військовополоненими, який відбувся у середу, 3 січня, був одним з найбільших з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
Як повідомляє РБК-Україна, про це заявив у своєму зверенні президент Володимир Зеленський.

«Сьогодні попри все, попри всі виклики – гарна новина за довгий уже час. Вдалося звільнити з російського полону понад 200 наших людей. Воїнів і — дуже важливо — цивільних. Пам’ятаємо про всіх українців, які в російській неволі. Довга була пауза в обмінах, але жодної паузи не було в переговорах щодо обмінів», — сказав Зеленський.
Він зауважив, що Україна використовує кожну можливість для обміну. На кожній міжнародній зустрічі, яка може бути допомогою, Україна порушує тему повернення полонених
«Зараз я радий, що вдалося розблокувати обмін. Додому повернули і воїнів Збройних Сил, і воїнів Національної гвардії. Прикордонники, воїни ВМС. Більшість — солдати та сержанти. Але й офіцери. Справді хороший день для України. Частина з цих наших воїнів – захисники Маріуполя та «Азовсталі», — підкреслив президент.
За словами Зеленського, про частину зі звільнених зараз навіть на початку не було відомостей, що вони в полоні. І вважалося, що вони зниклі безвісти.
«Дякую всій команді, яка працювала й працює, щоб обміни продовжувались! Буданов, Єрмак, Усов, Малюк, Клименко. І, звичайно, я дякую кожному нашому воїну на передовій, хто бере окупантів у полон і поповнює наш обмінний фонд. Що більше росіян беремо в полон, то більш результативні будуть перемовини щодо обмінів», — підкреслив він.
Обмін полоненими
Нагадаємо, Україна та Росія вже кілька місяців не проводили обмінів полоненими. Однак вдень середи, 3 січня, стало відомо, що Україна повернула з російського полону 230 військових, які боронили Маріуполь та «Азовсталь».
Ще в середині листопада представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко заявив, що Росія заморозила цей процес.
При цьому він зазначав, що переговори щодо обміну полоненими з Росією продовжуються.
На початку грудня президент Зеленський говорив, що процес обміну полоненими України з Росією ускладнений через країну-агресора. Однак українська сторона працювала над поверненням непоганої кількості захисників. Ймовірно, тоді мова йшла про сьогоднішній обмін.
До цього обмін відбувався 7 серпня. У ході нього додому повернулися 22 воїни, з них два офіцери, військовослужбовці рядового та сержантського складу.
Нагадаємо, раніше голова ГУР Кирило Буданов розповів, що зараз обговорюється з Росією обмін полоненими «всіх на всіх», і вже наближаються до позитивного результату.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

spot_img
Важливо
Схожі новини