Законопроект про мобілізацію. У Раді анонсували написання компромісного варіанту

У законопроект про мобілізацію в Україні цього тижня розпочнуть вносити зміни з урахуванням, зокрема, зауважень від Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Документ в нинішньому вигляді виноситися в парламент на голосування не буде.
Про це заявила заступниця голови Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук, повідомляє РБК-Україна з посиланням на ефір телеканала «Рада».

«Ми уже розуміємо, що в оригінальному вигляді законопроект не буде голосуватися і прийматися», — сказала вона.
Заступниця голови фракції «Слуга Народу» зазначила, що оновлена версія буде «більш компромісним варіантом» проекта закону про мобілізацію, він буде напрацьований Комітетом з питань безпеки та оборони.
Велика міжвідомча робоча група почне працювати над ним вже цього тижня, заявила Кравчук та додала, що окрім зауважень до документа з боку омбудсмена також «є певні занепокоєння, щоб не було корупційних норм».
«Все має бути в зрозумілий і справедливий спосіб», — наголосила вона.
Законопроект про мобілізацію
Нагадаємо, 25 грудня 2023 року Кабмін вніс до Ради законопроект, яким пропонується запровадити низку змін до процесу мобілізації.
Документ, зокрема, передбачає значні обмеження для ухилянтів — їм хочуть заборонити розпоряджатися своїм та придбати нове рухоме та нерухоме майно і не тільки.
Раніше омбудсмен Дмитро Лубінець заявляв про те, що такі ініціативи суперечать Конституції.
Між тим перший заступник голови ВР Олександр Корнієнко висловив думку, що, найімовірніше, у Раді ухвалять компромісну версію законопроекту про мобілізацію.
Більш детально про законопроект можете дізнатися у матеріалі РБК-Україна.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

spot_img
Важливо
Схожі новини