Мінфін назвав суму міжнародної допомоги за останній місяць 2023 року

У грудні 2023 року до загального фонду держбюджету надійшло близько 5 млрд доларів зовнішнього фінансування. Грантові кошти, які надаються на безповоротних умовах, склали 11% із загального обсягу.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу Мінфіну.

Серед донорів у грудні 2023 року:
Японія — 2,2 млрд доларів (пільгове фінансування та гранти);
ЄС — 1,6 млрд доларів (пільгове фінансування);
Міжнародний валютний фонд — близько 900 млн доларів (пільгове фінансування);
Норвегія — 190 млн доларів (грант);
Німеччина — 55 млн доларів (грант);
США — 50 млн доларів (грант);
Швейцарія — 20 млн доларів (грант);
Світовий банк — 8 млн доларів (пільгове фінансування).
«Залучена міжнародна допомога спрямовується на фінансування пріоритетних соціальних видатків держбюджету, зокрема, на забезпечення оплати праці працівників секторів освіти та охорони здоров’я, гуманітарні потреби, а також забезпечення соціального захисту населення», — йдеться в повідомленні.
Допомога Україні
Минулого тижня у Мінфіні повідомляли, що за 2023 рік допомога донорів сягне близько 42,3 млрд доларів. Водночас потреба у зовнішньому фінансуванні на 2024 рік зменшена на з 41 млрд доларів до 37,3 млрд доларів завдяки заходам із максимізації доходів держбюджету, активізації внутрішнього ринку запозичень та інших заходів.
Перший віце-прем’єр — міністр економіки Юлія Свириденко заявила, що Україні, ймовірно, доведеться відкласти виплату пенсій та зарплат державним службовцям, якщо ЄС і США не нададуть обіцяну фінансову допомогу на початку наступного року.

spot_img
Важливо
Схожі новини