Декомунізація у Києві. Демонтовано ще один пам’ятник, — заступник Кличка

У Києві відбувся демонтаж пам’ятника учасникам Січневого повстання, який стояв у Маріїнському парку.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Facebook заступника голови КМДА, депутата Київради від фракції «УДАР Віталія Кличка» Ганну Старостенко.

«Ще один символ більшовицької тиранії зник з публічного простору нашого міста. Сьогодні працівники КП «Благоустрій» демонтували пам’ятник учасникам Січневого збройного повстання 1918 року. Ідеологічна роль цього постаменту полягала у возвеличенні більшовиків, котрі влаштували збройний заколот проти Української центральної ради та Української Народної республіки», — заявила Ганна Старостенко.
Вона зазначила, що Україна має позбутися ворожого культурологічного впливу.
«Нам десятиліттями навʼязували в герої радянських та імперських катів. Тепер настав час назавжди позбутися ворожого культурологічного впливу», — наголосила Старостенко.
Раніше повідомлялося, що Київрада ще у березні 2017 року за ініціативою мера Києва Віталія Кличка звернулася до Міністерства культури та інформаційної політики України щодо перенесення пам’ятників радянської епохи.
Рішення про вилучення низки київських пам’ятників з Державного реєстру нерухомих пам’яток культурної спадщини національного значення Кабінет міністрів ухвалив 10 листопада 2023 року.
На початку грудня в столиці був демонтований пам’ятник командиру більшовиків Щорсу, розташований на бульварі Шевченка. Раніше були демонтовані пам’ятники радянському воєначальнику Миколі Ватутіну та радянському льотчику Валерію Чкалову.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

spot_img
Важливо
Схожі новини