Кібератака на «Київстар», ймовірно, була наймасштабнішою атакою хакерів з початку війни

Нещодавня кібератака на «Київстар», ймовірно, була однією з найбільших підривних кібератак на українські мережі з початку повномасштабної війни.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на розвідку Британії.

Як пише розвідка, 12 грудня, найбільший оператор мобільного зв’язку в Україні, «Київстар», зазнав кібератаки. Ефект від витівки хакерів тривав щонайменше дві доби, вплинувши на мобільні послуги та послуги передачі даних компанії. Зокрема кібератака залишила користувачів мобільного оператора сигналу й можливості користуватись інтернетом. Водночас компанія запевняє у тому, що жодних особистих даних під час атаки не було зламано.
Також кібератака порушила роботу сирен повітряної тривоги та деяких банків, банкоматів, а також терміналів торгових точок. Тим часом Monobank зазнав DDoS-атаки, що призвела до порушення доступу до вебсайту банку.
«Оскільки державні ресурси та екстрені служби України постраждали, цей інцидент, ймовірно, є однією з наймасштабніших підривних кібератак на українські мережі з початку повномасштабного», — підсумовує розвідка.
Кібератака на «Київстар»
Як й згадувалось вище, масштабний збій у роботі телекомунікаційної компанії «Київстар» стався 12 грудня. Офіційно мережу атакували хакери, через що вже було відкрито справу за вісьмома статтями. Під час збою абоненти скаржились на відсутність зв’язку й проблеми з роботою сайту оператору, а також мобільного застосунку. Інтернет був відсутній у тому ж числі.
Наразі компанії поступово вдається відновити роботу. Станом на сьогодні, 16 грудня, «Київстар» відновив мобільний інтернет та понад 90% базових станцій мобільного зв’язку.
Більш детально про збій у «Київстарі» можете дізнатися у матеріалі РБК-Україна.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

spot_img
Важливо
Схожі новини