Молдова може налагодити відносини з РФ, навіть на чолі з Путіним. Санду назвала умову

Молдова і Росія можуть поліпшити свої взаємини, навіть якщо при владі в Кремлі буде диктатор Володимир Путін.
Про це заявив президент Молдови Майя Санду, повідомляє РБК-Україна з посиланням на NewsMaker.

За її словами, Росії необхідно змінити своє ставлення до Молдови та її громадян.
«Ми підтримуємо дружні відносини і співпрацюємо з усіма країнами, які поважають інтереси наших громадян. Це для нас відправна точка й основний принцип зовнішньої політики. Усі країни, які поважають інтереси нашої країни, які поважають громадян Молдови, — це дружні країни, це наші партнери», — сказала вона.
Росія не поважає Молдову
Однак Санду уточнила, що РФ шантажує країну, кожні два дні погрожує їй і утримує на території Молдови свої війська. Тому в такій ситуації говорити про дружні відносини не доводиться.
«Коли Росія змінить своє ставлення до Молдови та її громадян, нам буде легше відновити ці відносини», — сказала президент Молдови.
Водночас журналісти запитали в неї про майбутнє відносин Молдови та Росії навіть у разі, якщо Путін переможе на президентських виборах у 2024 році. Санду допускає зміну відносин і за таких умов теж.
Вплив РФ на Молдову
Нагадаємо, раніше проросійська партія «Шор» у Молдові організовувала протести з метою скинути чинний уряд і вимагала імпічменту президента Майї Санду. У червні 2023 року Конституційний суд Молдови заборонив діяльність «Шор».
Раніше президент Молдови Майя Санду заявила, що Росія підкуповує виборців на місцевих виборах, які пройшли у листопаді.
Крім того, Кишинів намагається боротися з російською пропагандою. У жовтні 2023 року у Молдові заблокували доступ до 22 пропагандистських телеканалів РФ.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

spot_img
Важливо
Схожі новини