Теплова генерація спалює додаткові обсяги вугілля для підтримки енергосистеми, — експерт

Теплові електростанції використовують додаткові обсяги вугілля для регулювання роботи енергетичної системи.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на голову Всеукраїнської енергетичної асамблеї Івана Плачкова.

Зокрема він розповів, що сонячні та вітрові електростанції не завжди працюють через погоду і їх важко балансувати. Екс-міністр пояснив, що балансуються вони не тільки гідроелектростанціями, а й тепловими електростанціями.
«Але теплові електростанції від самого початку не призначені для балансування. Ці блоки 200, 300 МВт мають працювати у рівному графіку», — сказав Плачков.
Він додав, що блок не можна швидко увімкнути за 5-10 секунд, а це займає 5-6 годин. Окрім того, для запуску блоку треба використовувати додатковий об’єм вугілля, хоча в цей час ще не виробляється електроенергія.
«У нас сьогодні треба думати де вугілля для електростанцій, бо вже спалюється вугілля і за рахунок того, що теплові електростанції регулюють сьогодні енергосистему дуже багато спалюється вугілля», — наголосив екс-міністр.
Нагадаємо, що восени через ремонт АЕС на теплову генерацію було покладено додаткове навантаження.
Блекаути в Україні
Нещодавно міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що у разі ударів російських окупантів по енергооб’єктах цього осінньо-зимового періоду в країні можливі відключення світла. Однак такі «блекаути» не будуть тривалими.
Детальніше про ризики відключень світла через нові масовані удари окупантів по енергосистемі — читайте в матеріалі РБК-Україна «Що чекає на Україну восени та взимку? Три сценарії розвитку ситуації в енергосистемі».
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

spot_img
Важливо
Схожі новини