«Гарантований покупець» назвав шляхи вирішення проблеми боргів в енергетиці

В українському енергетичному секторі виникла проблема боргів між різними енергокомпаніями і її треба вирішувати.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на голову держпідприємства «Гарантований покупець» Артема Некрасова.

«Взаємні борги на енергоринку є. Вони виникли ще з 22 року, після окупації частини станцій, в тому числі і Запорізької атомної станції. Головний донор ПСО зараз це «Енергоатом». Після підняття тарифів ще влітку і завершення своєї ремонтної кампанії у вересні вийшли на графік розрахунків з нашим підприємством «Гарантованим покупцем» по послузі забезпечення доступних цін на електроенергію для населення, однак у нас у всіх залишились борги попереднього року, у всіх учасників ринку, у всіх енергетичних компаній, які накопичились по колу один до одного», — сказав він.
Голова «Гарантованого покупця» зауважив, що головним донорам фінансування тарифу на електроенергію для населення — компаніям «Енергоатом» та «Укргідроенерго» важко нести це фінансове навантаження.
Некрасов додав, що постановою Кабміну «Енергоатому» та «Укргідроенерго» має бути встановлена компенсація і теоретично може бути бюджетна підтримка цих компаній.
«Як варіант вирішення це механізм, який застосовувався в попередні роки. Можна зробити кругову прогонку заборгованості по всім енергокомпаніям по колу», — підсумував Некрасов.
Нагадаємо, раніше в «Енергоатомі» заявили, що Мінфін має визначити джерела покриття витрат тарифу для населення.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

spot_img
Важливо
Схожі новини