У ЄС хочуть пом’якшити заборону на реекспорт до Росії у новому пакеті санкцій, — Reuters

Деякі держави-члени Європейського союзу виступають проти пункту в проекті 12-го пакету санкцій проти Росії щодо суттєвих обмежень реекспорту до країни-агресора низки товарів із Європи.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

Як розповіли агентству шість джерел, деякі держави-члени ЄС вважають, що нова пропозиція «заходить надто далеко» і матиме «неприємні наслідки для глобальної торгівлі ЄС і, зрештою, не досягне своєї мети».
Які саме країни хочуть пом’якшити обмеження на реекспорт – не розкривається.
На зустрічі послів цього тижня представники країн Євросоюзу заявили, що стаття 12-а пропозиції, яка отримала назву «Положення про заборону Росії», потенційно може «створити хаос для європейських компаній у всьому світі», сказали журналістам джерела, знайомі з перебігом обговорень.
На зустрічі було озвучено пропозиції, згідно з якими експортери ЄС будуть змушені запровадити заборону на реекспорт до Росії всіх товарів, включених до списку митних кодів Комісії, що охоплює більше предметів повсякденного використання, ніж товари військового призначення.
У вівторок версію проекту доповнили пунктом, який виключає використання санкціонованих товарів для особистого користування з цього останнього пакету, оскільки це стало «джерелом зловживань на кордонах Росії та ЄС з моменту набуття чинності попередніми пакетами», йдеться у публікації.
Як приклад наводилися випадки вилучення митниками на кордоні між РФ та ЄС таких речей, як зубна паста. Не підтримувалася також заборона на будь-які перекази коштів російськими юр- та фізособами або громадянами РФ, які проживають у Росії, за межі Євросоюзу без дозволу ЄС — такі обмеження на зустрічі називали «безглуздо обтяжливими».
Також Reuters пише, що ключові елементи запропонованого пакету санкцій — про непряму заборону на імпорт російських алмазів і зміни щодо кращої реалізації обмеження цін на нафту з РФ, встановлену «Великою сімкою» — на цій зустрічі активно не обговорювалися.
Зазначається, що цей новий санкційний пакет ЄС — 12-й за рахунком з початку широкомасштабної військової агресії РФ проти України — також спрямований на закриття додаткових лазівок в обході введених обмежень.
12-й пакет санкцій ЄС проти Росії
Нагадаємо, 15 листопада Єврокомісія подала Раді ЄС пропозиції щодо 12-го пакету санкцій проти Росії. Пропонується запровадити обмежувальні заходи щодо більш ніж 120 фізичних та юридичних осіб за їх роль у підриві суверенітету та територіальної цілісності України.
Також ЄС пропонує вести нові заборони на імпорт та експорт, у тому числі на російські алмази, а також дії щодо посилення цін на нафту та протидії обходу санкцій ЄС.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

spot_img
Важливо
Схожі новини