Накопичення боргів на енергоринку загрожує проходженню опалювального сезону, — Некрасов

Зростаючі взаємні борги в енергетиці можуть негативно вплинути на проходження опалювального сезону.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на виконуючого обов’язки директора державного підприємства «Гарантований покупець» Артема Некрасова.

«Є взаємні борги на енергоринку, вони виникли з 2022 року і продовжують накопичуватися. Ця ситуація може дійсно негативно вплинути на нормальне проходження опалювального сезону», — сказав він.
Некрасов наголосив, що заборгованість НЕК «Укренерго» перед «Гарантованим покупцем» складає близько 32 млрд гривень.
«Враховуючи на розрахунки з нами, себто наше підприємство не має можливості своєчасно розраховуватися з виробниками відновлюваних джерел енергії», — сказав він.
Очільник «Гарантованого покупця» підкреслив, що для енергетичного комплексу, який внаслідок війни зазнав величезних збитків, це досить великі суми.
Він додав, що «другим колом» боргів є взаємна заборгованість в ланцюгу «Енергоатом» — «Гарантований покупець» по послузі із забезпечення доступності цін на електроенергію для населення. Зокрема, «Енергоатом» має частину боргу у розмірі в близько 18 млрд грн, яку він не може виплатити.
«В чому є ризик, на нашу думку, якщо проблема не вирішиться? То в середині зими енергетичні компанії будуть вимушені в примусовому вигляді стягувати борги один з одного, і це може призвести до блокування рахунків та діяльності компаній в той час, коли необхідно буде проводити ремонти та відновлювальні роботи», — підкреслив Некрасов.
Він вважає, що для вирішення проблеми можна зробити кругову прорахунку заборгованостей по колу, як це робилось і в попередні роки.
«Це могло вирішити хоча б проблему попередніх боргів цих компаній енергосектору, що виникли під час війни. Сподіваюсь, що Мінфін підтримає цю ініціативу», — підсумував Некрасов.
Нагадаємо, раніше в «Енергоатомі» також заявили, що Мінфін має визначити джерела покриття витрат тарифу для населення.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

spot_img
Важливо
Схожі новини