Експерти відповіли, як вибрати натяжні стелі для різних приміщень

Натяжні стелі — це універсальний варіант стелі, який можна встановити в якій завгодно частині квартири. Вони практичні, вписуються в будь-який інтер’єр та доступні за ціною. Крім того, на відміну від інших видів оздоблення, їх можна встановлювати в кімнатах, що експлуатуються, не утворюючи при цьому незручності для мешканців. Але як розібратися в калейдоскопі дизайнерських рішень, які пропонують фірми-установники? Фахівці компанії «Натяжні стелі Запоріжжя» розповіли інфопорталу Steli.info, які стелі краще встановити у тих чи інших приміщеннях.

Натяжні стелі: матеріал, фактури, конструкції

Конструктивно натяжна стеля є синтетичним полотном, яке закріплюється в спеціальних профілях під основною стелею. Крім того, що така конструкція позбавляє від необхідності штукатурити і фарбувати основну стелю, під нею зручно сховати різні технічні комунікації на кшталт проводів, повітроводів і так далі.

Всі можливі види натяжних стель поділяються за:

  • типом матеріалу – полотно ПВХ (плівкове) або тканинне полотно;
  • способом кріплення — зі вставкою, парящі, тіньові, безщілинні;
  • варіантом освітлення — точкові світильники, накладні, трекові, світлові лінії, із засвітом.

Крім того, залежно від вибраного дизайну, натяжні стелі можуть бути багаторівневими, з фотодруком, кольорові, комбіновані тощо.

Експерти відповіли, як вибрати натяжні стелі для різних приміщень

Полотно ПВХ, яке найчастіше вибирають як матеріал для стельової обробки, також ділиться за фактурою на:

  • глянсове;
  • матове;
  • сатинове.

За великим рахунком, у будь-якому з приміщень квартири або приватного будинку можна встановити натяжну стелю будь-якого дизайну. Головне, щоб цей вибір було виправдано як фінансово, так і з практичного погляду, зазначає директор компанії «Натяжні стелі Запоріжжя» Анатолій Пасічник.

Натяжна стеля на кухні

На кухні зазвичай рекомендують встановлювати натяжну стелю із полотна ПВХ матової або сатинової фактури. Вони простіші у догляді, ніж глянсова поверхня, на якій можуть залишитися розводи. Не варто боятися, що полівінілхлоридне полотно постраждає від високих температур у зоні плити – при встановленні цих стель використовують теплові гармати, що нагрівають повітря до 65-70 °С. Крім того, всі полотна для стель натяжних є негорючими.

Експерти відповіли, як вибрати натяжні стелі для різних приміщеньТканинну стелю встановлювати на кухні немає сенсу з практичних міркувань: найкраща витяжка не захистить стелю від кіптяви і пари на 100%. А відмивати тканинне полотно складніше, ніж плівку. Крім того, полотно ПВХ є водонепроникним і може утримувати до 100 літрів води на 1 квадратний метр поверхні. Простіше кажучи, якщо вас затоплять сусіди, плівкова стеля захистить кухню від потопу. Тканинне полотно з цим завданням не впорається.

Натяжна стеля у санвузлі

У ванних кімнатах та санвузлах, як і на кухні, рекомендують встановлювати стелю із полотна ПВХ. У цьому випадку водонепроникність матеріалу відіграє ключову роль: вона не тільки захищає кімнату від затоплення зверху, але і не дає накопичуватися волозі на зворотному боці полотна, перешкоджаючи тим самим розвитку грибків та іншої патогенної флори. Часто у ванних кімнатах встановлюють натяжні стелі з частковим (по периметру) або повним засвітом, що створює ефект природного світла у приміщенні.

Експерти відповіли, як вибрати натяжні стелі для різних приміщень

Натяжна стеля в коморах, гардеробних та коридорах

У цих приміщеннях можна сміливо встановлювати натяжну стелю з будь-якого матеріалу. Якщо приміщення невелике, варто розглянути світлову стелю як варіант основного освітлення, який дозволяє візуально збільшити розміри. Такий самий ефект забезпечить глянсове полотно. Також у гардеробних зручно використовувати трекові світильники, що дозволяє освітлювати за потреби різні частини приміщення.

Експерти відповіли, як вибрати натяжні стелі для різних приміщень

Натяжна стеля у спальнях, вітальні, кабінетах

Такі житлові кімнати, як спальні, вітальні, робочі кабінети, зали дають найбільший простір для фантазії дизайнерів. Тут доречні як стелі з ПВХ полотна, так і тканинні полотна. За допомогою багаторівневих чи комбінованих конструкцій можна візуально виділити різні зони в межах однієї кімнати.

Тіньові стелі підкреслять мінімалістичний інтер’єр кабінету, а парящі з «теплим світлом» по периметру створять атмосферу затишку в спальні або вітальні. Також у спальні добре виглядає стеля з ефектом «зоряного неба».
Експерти відповіли, як вибрати натяжні стелі для різних приміщень

Натяжна стеля на лоджії чи терасі

Довгий час вважалося, що лоджії, тераси та інші неопалювані приміщення не підходять для встановлення натяжних стель, оскільки варіант з тканинного полотна обійдеться в цьому випадку занадто дорого, а плівкові стелі не витримують низьких температур. Але сьогодні виробники випускають полотна ПВХ, які витримують граничну температуру близько 0 °С. Так що якщо йдеться про засклену терасу або лоджію, на якій плюсова температура зберігається протягом усього року, можна подумати про встановлення натяжної стелі. У будь-якому випадку, попередньо варто проконсультуватися у фахівців та зважити всі плюси і мінуси такого рішення.

Експерти відповіли, як вибрати натяжні стелі для різних приміщеньОтже, натяжні стелі підходять практично для будь-якої кімнати та нежитлового приміщення у квартирі чи будинку. Головне — зробити правильний вибір із усього різноманіття варіантів, які доступні сьогодні на ринку.

spot_img
Важливо
Схожі новини