Метеорний дощ Леоніди: коли і як можна побачити зорепад

Метеорний дощ Леоніди: коли і як можна побачити зорепад

КИЇВ. 17 листопада. УНН. Леоніди – один із найпотужніших щорічних метеорних дощів – очікується цими вихідними, пише УНН з посиланням на BBC News. Деталі
Цей зорепад характеризується швидкими та яскравими метеорами, тому найкращий час, щоб побачити його на піку, як повідомляється, — між опівніччю та світанком. Їх, як вказано, можна побачити неозброєним оком, але перевірити погоду там, де перебуваєте, оскільки це вплине на видимість.
Леоніди названі так тому, що походять із сузір’я Лева.
Потік пов’язаний із кометою Темпеля-Туттля, яка залишає за собою слід із крихітних уламків (деякі з них розміром із піщинку) на своєму шляху навколо Сонця.
Коли це небесне сміття входить в атмосферу нашої планети зі швидкістю до 70 км за секунду, воно випаровується і створює вражаючі смуги світла, відомі як метеори.
«Вони можуть бути дуже яскравими, тому що рухаються дуже швидко, тому можуть виглядати трохи зеленішими або трохи синішими», — сказала астроном з Гринвіцької королівської обсерваторії доктор Аффелія Вібісоно.
«Іноді під час Леонід ми отримуємо вогняні кулі, і вони можуть затьмарити зірку чи планету», — зазначила вона.
Як можна спостерігати метеорний потік Леоніди
Щоб побачити їх, як зазначається, знадобиться ясне небо, але метеори буде видно на більшій частині північної півкулі.
«Постарайтеся знайти темне місце далеко від міських вогнів, бажано з широким відкритим оглядом, не загородженим будинками», — пише видання.
«Це має бути щось дуже цікаве, щоб побачити, і щось дійсно варте того, щоб вийти на вулицю і пошукати, — сказала доктор Вібісоно. — Я думаю, що найпрекрасніше в метеорних дощах те, що їх легко побачити, вам не потрібне обладнання, все, що вам потрібно зробити, це подивитися вгору».
Гринвіцька королівська обсерваторія повідомляє, що, як і у випадку з усією астрономією, полювання на метеори — це гра в очікування, «тому візьміть із собою зручне крісло і укутайтеся тепліше, тому що ви можете якийсь час перебувати на вулиці».
Як вказано, якщо не вдасться побачити їх у вихідні, хоча саме в цей час вони найкращі, їх можна побачити до 30 листопада.

Джерело:
УНН

Повернутися до списку

Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram

spot_img
Важливо
Схожі новини