Група Метінвест увійшла до переліку п’яти найкращих роботодавців України за версією журналу «ТОП-100. Рейтинги найбільших» та відзначена в спеціальній номінації «Найкращі корпоративні освітні програми».
Редколегія журналу та спеціальне експертне журі визначило 50 компаній, які є відповідальними роботодавцями й попри війну інвестують у людей, у свій головний актив. Експерти оцінювали кандидатів за спеціальними критеріями: ресоціалізація ветеранів, політика винагород та зарплат, інвестиції в корпоративну освіту, поліпшення добробуту персоналу та інновації, які застосовують компанії у своїй кадровій політиці. Церемонія нагородження найкращих роботодавців України відбулася 14 вересня у Києві на HR Wisdom Summit 2023.
Здобутком Метінвесту у сфері освіти журі вважає запуск у вересні 2022 року першого в Україні недержавного гірничо-металургійного університету «Метінвест Політехніка». Попри війну та окупацію Маріуполя понад 350 студентів дистанційно навчаються за сучасними інженерно-технічними спеціальностями, поєднуючи університетську теорію з практикою на підприємствах Метінвесту.
Долаючи виклики часу
Попри кризу в гірничо-металургійній промисловості України через війну та безпрецедентні виклики на ринку праці, Метінвесту вдалося перебудувати бізнес, запустити програми з підтримання співробітників та підготуватися до розбудови вітчизняного ГМК. У Запоріжжі Група Метінвест представлена підприємствами: «Запоріжсталь», «Запоріжкокс», «Запоріжвогнетрив» та Запорізький ливарно-механічний завод. На підприємствах стабільно виплачується заробітна плата та реалізуються програми з соціальної підтримки співробітників та їх родин. Особливим окремим напрямком, який функціонує без обмежень на постійній основі, є допомога та підтримка Метінвестом української армії в межах мілітарної ініціативи Сталевий фронт Ріната Ахметова.
«Окрім виробничих труднощів, що спричинила війна, великим викликом для підприємств від початку великої війни стала відчутна міграція персоналу. Окрім того, вже понад 10% співробітників комбінату служать у Збройних силах України. Усе це суттєво впливає на утримання поточних обсягів виробництва, яке і так зараз працює не вище 70% від довоєнного обсягу. Проте навіть в умовах повномасштабної війни найголовнішою цінністю Компанії залишаються співробітники, їхнє життя та здоров’я. Тому ми прагнемо максимально зберегти соціальні гарантії, впроваджуємо системи мотивації, скеровані на збільшення доходів співробітників, надаємо гуманітарну та іншу допомогу нашому колективу. Незважаючи на галузі зайнятості, масштаби бізнесу – усі відчули на собі руйнівний вплив війни, але наше завдання сьогодні – підтримувати українських захисників, згуртовано витримати виклики часу, зберегти колективи та підприємства, перемогти та відновлювати Україну», — наголошує начальник підбору та комплектування кадрів «Запоріжсталі» Сергій Койпиш.
У 2022-2023 роках в умовах війни Метінвест реалізував низку проєктів з убезпечення працівників, а також із захисту їхнього ментального здоров’я. Наприклад, для співробітників підприємств у Маріуполі та Авдіївці були створені умови для опанування нових професій коштом Компанії та подальшого працевлаштування на підприємствах Групи.
Загалом від початку повномасштабного вторгнення Метінвест працевлаштував на своїх підприємствах у Покровську, Запоріжжі, Кривому Розі та Кам’янському понад 7,3 тисячі осіб. Для вимушених переселенців з окупованих міст України у перші тижні повномашстабного вторгнення Компанія підготувала 6 тисяч місць для тимчасового проживання та запустила корпоративний проєкт «Домівка для своїх».
Підтримка, яку відчуваєш
На «Запоріжсталі» діє окрема програма з відновлення житла для співробітників: підприємство допомагає робітникам, оселі яких постраждали від обстрілів, із первинним відновленням житла. За словами генерального директора «Запоріжсталі» Романа Слободянюка, за цією програмою більше 100 співробітників «Запоріжсталі» та інших запорізьких підприємств Метінвесту отримали матеріальну допомогу.
Окрім того, для співробітників та їхніх сімей, а також для інших громадян, яких вдалося евакуювати із зони бойових дій, у Запоріжжі та Кам’янському створили центри реабілітації, де вимушені переселенці отримували консультаційну та медичну допомогу, а також тимчасовий прихистокта допомогу у працевлаштуванні.
Самі метінвестівці називають свою компанію сталевою опорою України. Компанія продовжує піклуватися про безпеку та добробут співробітників. Серед пріоритетів також допомога державі, армії та утримання своїх позицій на ринку.
«Робота на «Запоріжсталі» дає мені відчуття захищеності і впевненості у завтрашньому дні. У часи війни – це найнеобхідніше – мати опору, щоб рухатися далі. Наше підприємство працювало, коли інші зупинилися, завжди були стабільні виплати та підтримка. Коли в мій дім прийшла біда, квартира зазнала ушкоджень через ворожі обстріли, комбінат одразу надав фінансову допомогу на ремонт, за що дуже вдячний», — зазначив слюсар-ремонтник ЦХП «Запоріжсталі» Дмитро Мінаєв.
Трудовий фронт
Величезну увагу Метінвест приділяє реінтеграції працівників, що повертаються на роботу з війни. Адже понад 8 тисяч співробітників служать у ЗСУ, близько 1100 з них – працівники «Запоріжсталі». Зокрема, гуманітарна ініціатива компанії «Рятуємо життя» у співпраці з Protez Hub впроваджує благодійну програму з протезування та реабілітації військових і мирних жителів України, постраждалих через війну. Уже 52 людини, серед яких і співробітники Метінвесту, проходять лікування та реабілітацію, а 14 отримали протези. Створено також спеціальний підрозділ для роботи з ветеранами війни з інвалідністю.
«Ми зацікавлені, щоб військові та цивільні, які віддали своє здоров’я заради всіх нас, повернулися до повноцінного життя якнайшвидше та з найменшим дискомфортом. Саме такі можливості постраждалим надає обладнання для ранньої вертикалізації, яке відтепер доступне в Україні завдяки ініціативі «Рятуємо життя», — говорить Тетяна Петрук, директорка зі сталого розвитку та взаємодії з персоналом Групи Метінвест.
У Запоріжжі нещодавно «Рятуємо життя» спільно з Глобальним договором ООН в Україні створили Центр психологічної реабілітації та підтримки для постраждалих мирних жителів, що безкоштовно надає послуги усім охочим – Опліч ХАБ. Також впоратися зі стресом і тривогами співробітникам Метінвесту і членам їхніх родин допомагає сервіс психологічної підтримки «Метінвест — разом!». За понад рік роботи фахівці сервісу надали майже 3,4 тисячі індивідуальних та групових консультацій.
Метінвест також опікується підготовкою кваліфікованих спеціалістів на майбутнє. Торік розпочав роботу перший в Україні недержавний гірничо-металургійний університет «Метінвест Політехніка». Наразі працівники Метінвесту та їхні діти можуть безплатно навчатися в університеті. Серед вступників — працівники підприємств Метінвесту із Запоріжжя, Покровська, Кам’янського та Кривого Рогу, а також маріупольці й авдіївці, які через війну залишили свої домівки. Найкращим студентам компанія гарантує перше робоче місце, фінансову та інші мотивації.
Долучитися до сталевої команди Метінвесту у Запоріжжі можна звернувшись до відділу кадрів «Запоріжсталі» за адресою м. Запоріжжя, Південне шосе, 72, у будні з 8.30 до 17.00 або за телефоном +38 (067) 613 92 07.