Філіппіни оповиті смогом через активність вулкана, однак фахівці називають інші причини

Філіппіни оповиті смогом через активність вулкана, однак фахівці називають інші причини

КИЇВ. 22 вересня. УНН. Активний вулкан на південь від столиці Філіппін Маніли викинув шлейфи газу і накрив навколишні райони смогом. Влада закликала населення носити маски і залишатись в приміщеннях, однак науковці стверджують, що повітря зіпсував не вулкан, а автомобільний трафік, пише УНН з посиланням на Bloomberg. Деталі
Вулкан Таал залишається на рівні 1 за п’ятибальною шкалою, що означає, що загроза виверження не зникла, згідно з повідомленням Філіппінського інституту вулканології, опублікованим у п’ятницю. Шлейфи піднялися на 2 400 метрів, а в четвер кратер викинув понад 4 000 тонн вулканічного діоксиду сірки, що змусило владу призупинити навчання в прилеглих містах і закликати людей залишатися в приміщенні або носити маски.
Однак смог, який накрив частини Маніли в п’ятницю, спричинений викидами від «інтенсивного автомобільного руху», а не викидами від вулкану Таал, оскільки вулканічний смог не прямував у цьому напрямку, йдеться в заяві Бюро з управління навколишнім середовищем.
Доповнення
Виверження вулкану Таал відбулося в січні 2020 року і зачепило майже 400 000 людей, а влада заблокувала міста, щоб запобігти поверненню мешканців до своїх громад, в тому числі на острові, де розташований вулкан.
Місяць тому Філіппінами пронісся супертайфун «Саола» з максимальною швидкістю вітру до 185 км/год поблизу його центру і поривами до 230 км/год. А ще, місяцем раніше, потужний тайфун «Доксурі», що спричинив розлив річок і залишив тисячі людей без електрики.

Джерело:
УНН

Теги: Філіппіни, вулкани, смог

Повернутися до списку

Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram

spot_img
Важливо
Схожі новини