Що робити раніше, натяжну стелю чи стіни — відповіли експерти

На питання про те, що робити раніше, натяжну стелю чи стіни, не існує однозначної відповіді. Багато хто радить встановлення полотна залишити як завершальний, чистий етап ремонту. Однак при підготовці до монтажу так само утворюється пил, який може осідати на свіжовідремонтованих стінах. Тому деякі майстри вважають за краще натягнути стелю на більш ранньому етапі — до оздоблення стін. Фахівці-будівельники розповіли про те, у яких випадках який з варіантів буде кращим, щоб отримати потрібний результат, повідомляє Інтерфакс.

Улаштування стелі до оздоблення стін

Насамперед потрібно змонтувати натяжну стелю, а вже після робити стіни, часто пропонують будівельники, мотивуючи це тим, що останнім етапом має бути фарбування або облицювання будь-яким матеріалом, і після — ніякого пилу. Аргументи, що наводяться на користь такої послідовності, такі:

  • для влаштування проводки, підготовки закладних та кріплення багетів для натяжної стелі потрібно багато свердлити. У процесі утворюється пил і осідає на стінах;
  • при монтажі всього перерахованого вище є ризик пошкодити нанесену штукатурку, свіжу фарбу або поклеєні шпалери;
  • для установки плівкової стелі вмикається теплова гармата. Температура повітря на виході дорівнює +75 °С, а приміщення нагрівається до +50 °С, і шпалери можуть просто відвалитися.

Однак такий порядок дій має суттєві недоліки, підкреслює керівник запорізької компанії «Altior» Юрій Ніконов:

  • важко зробити якісне фарбування стін на стику зі стелею;
  • легко випадково залізти фарбою на полотно. Якщо з плівки її якось можна прибрати, то з тканини фарба усувається гірше. У будь-якому випадку, на поверхні практично гарантовано залишаться плями або розводи від розчинника;
  • шар декоративної штукатурки має деяку товщину і перекриє частину стелі по периметру. Якщо використовується вставка для перекриття зазору, вона може мати нерівномірну ширину;
  • та ж проблема може виникнути і з настінним кахлем або 3Д-панелями;
  • існує великий ризик пошкодити полотно натяжної стелі під час підрізання шпалер;
  • клей зі шпалер може потрапити на плівку чи тканину стелі;
  • при влаштуванні обрешітки для стінових панелей також можна пошкодити полотно;
  • якщо конструкція стелі має щілину по периметру, залізти туди інструментом практично неможливо. Значить, не вдасться пофарбувати стіни, зробити штукатурку або будь-яким іншим способом якісно обробити поверхню вище за рівень натягнутого полотна.

Як бачимо, перелік недоліків при цій послідовності виконання робіт досить великий. Однак у деяких випадках встановлення стелі до обробки вертикальних поверхонь можливе. Просто потрібно потурбуватися про захист полотна перед початком виконання стінових робіт, а саме захистити його вздовж периметра широкою малярною стрічкою. Це запобігатиме попаданню фарби, клею, інших будівельних сумішей.

Монтаж стелі після оздоблення стін

Цей варіант превалює щодо черговості робіт, каже керівник компанії «Стелероб» Юрій Ліхолат. І тут є певна логіка — у порівнянні зі штробленням стін, вирівнюванням підлоги або встановленням гіпсокартонних конструкцій монтаж стелі дійсно не дуже брудний процес. Інші аргументи на користь такої послідовності:

  • не виникає проблем зі стиком полотна та стіни;
  • у випадку, якщо стеля монтується із зазором по периметру, а особливо при встановленні там підсвічування, не помітно вад обробки стін — вони до самого верху рівномірно забарвлені (облицьовані кахлем, декоративними цеглами, обклеєні шпалерами і т.д.);
  • виключається можливість випадково пошкодити полотно. Це дуже важливо, тому що для його заміни потрібно знову вирізати повнорозмірний шматок. І якщо плівку іноді можна нагріти та підтягнути, то з тканиною такий варіант не проходить.

Для того, щоб стеля виглядала красиво, потрібно, щоб пофарбовані або обклеєні шпалерами стіни були ідеально рівними, зазначає Юрій Ніконов. А проблему з пилом, який утворюється при свердлінні, вирішити неважко: наприклад, усі монтажні бригади в компанії «Altior» використовують перфоратори з пилковловлювачем. Стіни можна завісити спеціальною захисною плівкою, яка кріпиться на малярський скотч і не залишає після себе жодних слідів на місці приклеювання. Обов’язково потрібно застелити плівкою або папером підлогу — це збереже її від механічного пошкодження та забруднення.

Що робити раніше, натяжну стелю чи стіни - відповіли експерти

Якщо йдеться про плівкову натяжну стелю в приміщенні зі шпалерами, то перед її встановленням потрібно витримати паузу. Зазвичай вона триває від 4 днів до тижня, залежно від погодних умов, вологості та температури, і потрібна для того, щоб клей міцно зчепився з поверхнями, а шпалери не відвалилися під час роботи теплової гармати.

Золота середина

Існує ще один варіант — розбити процес установки натяжної стелі на два етапи. Попередньо з основи видаляється все зайве (старі шпалери або фарба), зчищається штукатурка та шпаклівка, проводка та непотрібні кріплення під світло, іі далі роботи йдуть у три етапи:

  1. Монтуються багети, закладні, встановлюється гофра з прокладкою в ній дроту, виконуються виходи під світильники та інші електроприлади, які будуть вмонтовані в натяжну стелю.
  2. Потім будівельники роблять стіни, не переживаючи за цілісність полотна — його ще немає, а чорновій стелі не страшні пил і пошкодження.
  3. Після закінчення будівельних робіт виконується монтаж полотна.

 

Натяжна стеля в інтер’єрі – це сучасно, красиво та функціонально, розповідає керівник проекту «Новий Дім» Андрій Шум. Конструкція дозволяє сховати комунікації, розставити акценти та зонувати простір за допомогою освітлення, перепадів висоти, декоративних перегородок чи розсувних дверей. Як бачимо, однозначної відповіді на питання, що робити раніше, натяжну стелю чи стіни, немає.

Що робити раніше, натяжну стелю чи стіни - відповіли експерти

Багато в чому вибір залежить від дизайну приміщення, матеріалів, які застосовуються в обробці, акуратності в роботі та відповідальності будівельників та майстрів по встановленню натяжних стель, а також уміння виконавців домовлятися між собою. Найкращий спосіб правильно організувати проведення робіт – звернутися до фахівців. Вони підкажуть, як правильно організувати процес, а також гарантують якість виконаних робіт та матеріалів.

spot_img
Важливо
Схожі новини