Липнева спека «практично неможлива» без зміни клімату — звіт

Липнева спека «практично неможлива» без зміни клімату — звіт

КИЇВ. 25 липня. УНН. Екстремальна спека цього літа в США та південній Європі була б «практично неможлива» без зміни клімату, згідно з експрес-аналізом World Weather Attribution від учених, які вивчають вплив зміни клімату на екстремальні погодні явища, пише УНН з посиланням на Bloomberg. Деталі
Міжнародний науковий проект World Weather Attribution виявив, що пік спеки в липні — з температурою вище 45°C у Мексиці та на заході США, у південній Європі та низинах Китаю — став більш імовірним та серйозним через антропогенну зміну клімату. У Європі та Північній Америці хвилі тепла були б майже неможливими, тоді як у Китаї спека стала в 50 разів імовірнішою через зміну клімату.
«У минулому такі події були б надзвичайно рідкісні. Тож це було би величезною випадковістю чи практично неможливо, щоб вони відбулися одночасно», — сказала на брифінгу для преси співавтор доповіді Фрідеріке Отто, старший викладач кліматології Інституту зміни клімату та навколишнього середовища Грентема в Імперському коледжі Лондона.
Повернення циклу Ель-Ніньйо, який зігріває екваторіальну частину Тихого океану, відіграє роль у недавній спеці. Але звіт свідчить про те, що це не може бути пов’язане лише з Ель-Ніньйо.
За словами авторів звіту, нові результати узгоджуються з попередніми прогнозами вчених-кліматологів та показують, що екстремальну спеку більше не слід розглядати як незвичайне чи якесь помітне явище. Такий рівень тепла тепер слід очікувати кожні 15 років у США та Мексиці, кожне десятиліття у Південній Європі та один раз на п’ять років у Китаї.
Дослідження також показало, що ці літні хвилі тепла були б значно м’якшими без зміни клімату. Температура була б на 2,5°C нижче в південній Європі, на 2°C нижче в Північній Америці і на 1°C нижче в Китаї. За словами авторів, якщо глобальне потепління збільшиться на 2 градуси вище за доіндустріальний рівень, така сильна спека очікується в цих регіонах кожні два-п’ять років.
«Поки ми продовжуємо спалювати викопне паливо, ми бачитимемо все більше і більше таких екстремальних ситуацій», — сказала Отто. — Найголовніше те, що вони вбивають людей, і особливо вони вбивають, завдають шкоди та руйнують життя та засоби для існування найбільш уразливих».
Доповнення
Сильна спека позначилася на здоров’ї людей, а також на продуктах харчування, інфраструктурі та дикій природі. Липнева спека була пов’язана з сотнями смертей, у тому числі 211 у Мексиці. Попит на електроенергію для охолодження та кондиціонування повітря також різко зріс, і постраждали врожаї, у тому числі оливкової олії в Іспанії та бавовни у Китаї.

Джерело:
УНН

Теги: дослідження, погода, спека, клімат

Повернутися до списку

Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram

spot_img
Важливо
Схожі новини