У Запоріжжі за підтримки ГД ООН та Метінвесту відкрили інклюзивний простір «Опліч ХАБ»

Гуманітарна ініціатива Групи Метінвест «Рятуємо життя» та Глобальний договір (ГД) ООН в Україні за сприяння Запорізької обласної ради й інших партнерів відкрили перший ком’юніті-центр «Опліч ХАБ» у Запоріжжі.

«Опліч ХАБ» — це безпечний інклюзивний простір, де відвідувачам пропонують індивідуальні психологічні консультації, групову арттерапію для дорослих і дітей, йогу, лекції та майстер-класи, а також юридичні консультації. Усі послуги центра безплатні та конфіденційні. У хабі працюють найкращі фахівці у сфері психології, арттерапії та йоги, які пройшли навчання від міжнародних експертів з Israel Trauma Coalition, UCLA та University of Denver. Ініціатива Метінвесту «Рятуємо життя» допомогла облаштувати та вмеблювати приміщення для організації центру, а також залучала психологів і персонал.

На відкритті хабу, 18 червня 2023 року,  представники ГД ООН в Україні, Групи Метінвест та Запорізької обласної ради провели панельну дискусію про важливість об’єднання громад для взаємопідтримки в умовах невизначеності. У заході взяли участь усі партнери проєкту: Група Метінвест, Carlsberg Ukraine, корпорація «Біосфера», Caparol Україна, «Епіцентр-К», Запорізька обласна рада, група компаній «Фокстрот», Равлик Боб, Hungarian Interchurch Aid’s (HIA), Безоплатна правова допомога та Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр ім. В.Г. Магара.

У Запоріжжі за підтримки ГД ООН та Метінвесту відкрили інклюзивний простір «Опліч ХАБ»

Директорка зі сталого розвитку та взаємодії з персоналом Групи Метінвест Тетяна Петрук:

«На сімнадцятий місяць війни кожен із нас перебуває у стані психологічного виснаження. Але всі ми навчилися тримати це виснаження у собі. Це негативно впливає на наше ментальне здоров’я. Ми розуміємо, що потреба в психологічній допомозі, особливо в цікавих і зрозумілих форматах – величезна. Є велика кількість жінок, що мають стати опорою для своїх дітей, для своїх коханих, які повернуться з війни. Їхнє ментальне здоров’я в пріоритеті. А багато дітей через стрес можуть мати певні психологічні травми, навіть якщо їх не видно неозброєним оком. Розуміючи все це, ми надаємо можливість таким верствам населення отримати допомогу. «Опліч ХАБ» — саме те місце, куди завжди можна звернутися і де ніколи не відмовлять».

Генеральна директорка Глобального договору ООН в Україні Тетяна Сахарук:

«Єднання і взаємодопомога на всіх рівнях і в усіх сферах — от що допоможе нам як нації перемогти в цій війні. Ми раді відкрити «Опліч ХАБ» у Запоріжжі, стоячи пліч-о-пліч із партнерами. Разом ми створили для запоріжців місце психологічної безпеки. Тут ви зможете відкритися і поділитися страхами, а також відчути себе частиною спільноти та віднайти в собі сили витримати виклики нашого сьогодення. Фахівці хабу пройшли навчання з психологічної допомоги від найкращих світових експертів. Ви можете їм довіряти й покладатися на їхню допомогу».

У Запоріжжі за підтримки ГД ООН та Метінвесту відкрили інклюзивний простір «Опліч ХАБ»

Голова Запорізької обласної ради Олена Жук:

«Немає фізичного здоров’я без ментального, а ментального — без фізичного. Протягом дуже тривалого часу запоріжці та вимушені переселенці перебувають у постійному стресі: повітряні тривоги, вибухи, руйнування, новини з фронту, переживання про близьких — все це дуже впливає на психічне здоров’я. Багато хто намагається тримати всі емоції в собі, але це тільки шкодить. Від імені обласної ради хочу подякувати усій команді проєкту за те, що ви об’єдналися навколо такої важливої ініціативи та знайшли найкращий спосіб втілити задумане в життя. Дуже важливо зараз відчувати підтримку та намагатися будувати своє подальше життя. Тому закликаю усіх людей, які хоч раз задумувались про необхідність психологічної до-помоги, завітати до «Опліч ХАБу».

Генеральний директор комбінату «Запоріжсталь» Групи Метінвест Роман Слободянюк:

«Метінвест та «Запоріжсталь» – це перш за все металургія, яка забезпечує надходження валюти у економі-ку. Проте, ми давно вийшли за рамки суто виробничої діяльності. Ми активно беремо участь у житті регіону, його розвитку та підтримці громади, відповідаючи на актуальні запити суспільства. На початку повно-масштабного вторгнення ми приймали переселенців у Запоріжжі на своїх соціальних об’єктах, оперативно формували продуктові набори та відправляли їх по всій Україні. Надалі ми відкривали центри реабілітації та реінтеграції у містах присутності Метінвесту, аби допомогти людям почати будувати нове життя. «Опліч ХАБ» – це відповідь на внутрішній запит суспільства, на потребу у піклуванні про ментальне здоров’я. Переконаний, що цей майданчик стане простором допомоги у відновленні внутрішньої рівноваги для багатьох людей, які сьогодні дійсно потребують цього і тепер точно знають, де саме її можна отримати у Запоріжжі».

Усі охочі отримати допомогу «Опліч ХАБу» можуть звертатися за адресою: вул. Добролюбова, 7, Запоріжжя. Розклад роботи хабу можна знайти в Telegram-каналі та Viber-каналі. Записатися для участі в активностях центру можна за телефоном +380 66 853 78 98 або завітавши до центру.

spot_img
Важливо
Схожі новини