Рада збільшила витрати на оборону на 500 млрд

Верховна Рада внесла зміни до державного бюджету України на 2023 рік, збільшивши витрати на 537,2 млрд гривень, переважно на безпеку та оборону. Документ набрав 325 голосів, повідомив нардеп Ярослав Железняк у Telegram у вівторок, 21 березня.

Зокрема, урядовий законопроект №9105 передбачає збільшення видатків на:

  •      Міноборони (разом із Держспецтрансслужбою) — 372,5 млрд гривень, з них оплата праці (з нарахуваннями) — 364,3 млрд гривень,
  •      МВС (Нацполіція, Держприкордонслужба, Нацгвардія, ДСНС) — 98,4 млрд гривень, з них оплата праці (з нарахуваннями) — 95,9 млрд гривень,
  •      Головне управління розвідки Міноборони — 4,6 млрд гривень (оплата праці),
  •      СБУ — 9,3 млрд гривень (оплата праці),
  •      Держспецзв’язку — 31,6 млрд гривень, з них оплата праці — 1,6 млрд гривень, забезпечення спеціальною технікою та обладнанням — 30 млрд гривень.
  •      Національне антикорупційне бюро — 50,6 млн гривень (оплата праці).

Голова комітету Верховної Ради з питань бюджету Роксолана Підласа повідомила у Facebook, що закон передбачає збільшення видатків державного бюджету на 537,2 млрд гривень, з яких 96,5% спрямовуються на сектор національної безпеки та оборони.

Зокрема, 518 млрд гривень спрямовується на потреби військ (грошове забезпечення військових, харчування, виробництво та закупівлю спеціального обладнання, зокрема БПЛА). Ще 19 млрд гривень спрямовується на поповнення резервного фонду державного бюджету, який використовується для непередбачених та невідкладних заходів.

«Бюджетний комітет додав до проекту закону норму про те, що кошти резервного фонду мають бути використані, зокрема, на виплату одноразової грошової допомоги сім’ям загиблих військовослужбовців (щонайменше 3 млрд гривень у 2023 році) та на будівництво фортифікаційних споруд (щонайменше 2 млрд гривень)», — написала Підласа.

spot_img
Важливо
Схожі новини