В Україні виявили два випадки кору

В Україні виявили два випадки захворювання на кір серед дітей. Про це 6 березня повідомило Міністерство охорони здоров’я та опублікувало пам’ятку на випадок контакту з інфікованим.
Зазначається, що обидві дитини — з однієї сім’ї, одна з них раніше отримала першу дозу щеплення, друга не була вакцинована.
Захворілим надають необхідну медичну допомогу, тим, хто з ними контактував, провели ПЛР-дослідження для виявлення захворювання. Результати виявилися негативними.
У МОЗ нагадали, що інкубаційний період кору становить 6 — 21 день. Потім проявляються характерні симптоми: висока температура, головний біль, нежить, сухий кашель, збільшення лімфовузлів, запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, гнійні виділення), пронос і блювання.
«Кір небезпечний серйозними ускладненнями: пневмонією, отитом, енцефалітом (запаленням мозку) тощо, а також може призвести до інвалідності та смерті. Ліків проти кору не існує, проте захворюванню можна запобігти», — наголосили у відомстві.
У МОЗ закликали вакцинувати дітей двома дозами вакцини, а якщо дитині від шести місяців, за наявності епідемічних показань порадили ввести нульову дозу вакцини.
spot_img
Важливо
Схожі новини