Новости Запорожья. Новости политики, общество, криминал

Втрати РФ під Вугледаром підтверджують нездатність враховувати помилки — ISW

Росія зазнала тяжких втрат двічі на Вугледарському напрямку: у жовтні 2022 року та в лютому 2023-го, зазначають аналітики.

Втрати Росії під час нещодавнього наступу поблизу Вугледара Донецької області вказують на те, що російські військові все ще не в змозі швидко вирішити ендемічні (властиві певній географічній місцевості) проблеми. Про це заявили аналітики Інституту вивчення війни (ISW) у своєму звіті.

У матеріалі йдеться про те, що безглузду тактику знищення російським командуванням власних військ під Вугледаром підтвердили українські офіційні особи в розслідуванні New York Times.

«Російські війська продовжували допускати серйозні помилки і кидати танкові колони в українські засідки під час нещодавнього тритижневого російського наступу поблизу Вугледара, який українські джерела охарактеризували як найбільшу танкову битву на сьогоднішній день», — зазначають експерти.

Журналісти встановили, що російські сили втратили щонайменше 130 танків та бронетранспортерів під час тритижневого наступу. Це змусило їх вдаватися до фронтальних атак піхоти останній тиждень.

Аналітики також зазначають, що російські підрозділи в районі Вугледара, насамперед 155 морська піхотна бригада, в основному укомплектовані погано навченими мобілізованими. Вони зазнали тяжких втрат у цьому районі двічі: у жовтні 2022 року та знову у лютому 2023 року.

«Раніше ISW повідомляв про російські втрати поблизу Вугледара і оцінював, що вони символізують нездатність російської армії вчитися на своїх невдачах. Розслідування NYT підтверджує оцінку ISW про те, що продовження відновлення та посилення російських військових невдач буде перешкоджати здатності російських військ проводити ефективні наступальні операції», — підсумували аналітики.