РФ накопичує авіацію поблизу України — FT

Росія накопичує літаки та гелікоптери поблизу кордону з Україною, що свідчить про те, що Москва готується задіяти у війні авіацію для підтримки наземного наступу. Про це у вівторок, 14 лютого, пише Financial Times з посиланням на власні джерела.
Видання зазначає, що на Заході розуміють, що війна на території України входить у нову фазу, а тому вважають, що Київ насамперед потребує засобів протиповітряної оборони та артилерійських боєприпасів.
За словами джерел видання, розвіддані, якими обмінюються союзники НАТО, свідчать, що Росія активно готує авіацію до наступу.
Financial Times зазначає, що під час зустрічей із країнами-членами Альянсу, які підтримують Україну, міністр оборони США Ллойд Остін зазначив загрозу, яку становлять значні військово-повітряні сили Росії.
«Він дуже чітко дав зрозуміти, що у нас є короткий проміжок часу, щоб допомогти українцям підготуватися до наступу, і що вони мають досить специфічні потреби», — сказав високопосадовець адміністрації США.
«Російські сухопутні війська досить виснажені, тому це найкращий показник того, що вони перетворять це на повітряну битву. Якщо українці хочуть вижити їм потрібно мати якнайбільше засобів протиповітряної оборони і якомога більше боєприпасів», — додав чиновник.
Також на Заході вважають, що у Росії досить добре збереглися військово-повітряні сили.
«Тому ми очікуємо, що вони готуються розпочати повітряну кампанію та намагаються вивести з ладу українську протиповітряну оборону за допомогою атак», — сказало джерело видання.
За даними видання, США оголосять про черговий пакет допомоги наприкінці цього тижня, який переважно включатиме засоби протиповітряної оборони та боєприпаси.
spot_img
Важливо
Схожі новини