Новости Запорожья. Новости политики, общество, криминал

Міжнародна допомога Україні перевищила €113 млрд

Євросоюз став лідером фінансової допомоги Україні. А США лідирують із наданої військової підтримки.

З початку війни міжнародні партнери виділили Україні понад 113 млрд. євро. Ця сума охоплює військову, фінансову та гуманітарну допомогу від урядів іноземних держав, повідомляє у вівторок, 17 січня, Міністерство з реінтеграції тимчасово окупованих територій на своєму сайті, посилаючись на дослідження Кільського інституту світової економіки.
«Згідно з даними системи Ukraine Support Tracker, яка відстежує масштаби міжнародної допомоги, донорами України стали 40 країн. Європейський Союз виділив майже 52 млрд євро, допомога від США досягла 48 млрд євро», – йдеться у повідомленні.
До списку країн-донорів також увійшли Велика Британія, Канада, Австралія, Нова Зеландія, Китай, Японія, Норвегія, Південна Корея, Швейцарія, Тайвань, Туреччина та Індія. Від них Україна додатково отримала допомогу на 13 мільярдів євро.
Половину з усіх виділених коштів становить фінансова допомога, ще третина – це військова допомога, решта – гуманітарна підтримка.
Євросоюз став лідером із фінансової допомоги. Країни-члени ЄС та європейські інститути зобов’язалися надати Україні майже 35 млрд. євро на бюджетні потреби.
Лідером військової підтримки залишаються США. Військова допомога від американських партнерів уже досягла 23 млрд. євро.