В ОП розповіли про підписану у Львові декларацію

Президент України Володимир Зеленський, президент Литви Ґітанас Науседа і президент Польщі Анджей Дуда підписали Спільну декларацію за результатами другого саміту Люблінського трикутника, що відбувся у Львові. Про це повідомляє Офіс президента у середу, 11 січня.
«За результатами переговорів є спільна декларація. У ній відображено ключові політичні, гуманітарні та інші висновки сьогоднішньої зустрічі», – сказав Зеленський під час спілкування з представниками ЗМІ щодо результатів переговорів із президентами Литви та Польщі.
Вказано, що ця декларація підтверджує багатовікові історичні зв’язки між Україною, Литвою та Польщею, а також визначає пріоритетні напрямки співпраці Люблінського трикутника, зокрема, у рамках стратегічного курсу України щодо набуття повноправного членства в ЄС та НАТО.
У документі зазначено намір Литви та Польщі продовжити надання потужної військової, технічної, оборонної, гуманітарної та іншої підтримки Україні.
У спільній декларації висловлено підтримку скликання Глобального саміту формули миру для консолідації міжнародної підтримки мирного плану, представленого Володимиром Зеленським.
Також підтверджено підтримку створення спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України.
У документі зазначено розширення Чорноморської зернової ініціативи на інші морські порти нашої держави та важливість продовження програми “Зерно з України” для посилення глобальної продовольчої безпеки.
«З підписанням Спільної декларації на рівні президентів України, Литви та Польщі фіксується підтримка литовською та польською сторонами перспективи набуття Україною членства в ЄС та НАТО, як тільки це дозволять умови», – додали в ОП.
spot_img
Важливо
Схожі новини