Опора України: Метінвест спрямував на допомогу країні 2,1 млрд грн

За 250 днів російської агресії на підтримку армії, мирних жителів і своїх співробітників компанія спрямувала 2,1 млрд грн.

«Що таке Метінвест? Для всього світу – це сталь. У хмарочосах і кораблях. У вагонах і рейках. На атлантичному узбережжі й на дні Адріатики. Проте для України Метінвест – це надійна опора. Це тисячі людей, які вкладають душу у свою справу, дбають про земляків та служать у лавах ЗСУ. Від першого дня війни Метінвест допомагає країні бути сильною. Ми скрізь, де потрібна підтримка. І разом ми наближаємо перемогу України», — зазначив Юрій Риженков, генеральний директор Групи Метінвест.

Економіка

Підприємства Метінвесту відчули на собі вплив низки дестабілізаційних факторів, серед яких: зростання собівартості виробництва, падіння цін на продукцію та порушена логістика. Попри все Метінвест намагається налагодити роботу підприємств, де це безпечно для людей та економічно доцільно.

Опора України: Метінвест спрямував на допомогу країні 2,1 млрд грн

Наразі Метінвест працює на рівні 30-50% від довоєнних потужностей. Постачання продукції ускладнює логістика: порти Чорного моря недоступні для експорту вугілля, залізної руди та сталі з України. Тож компанія шукає альтернативні шляхи постачання продукції споживачам залізницею, проте ціна на такі перевезення залишається високою.

Найголовнішим пріоритетом Компанії залишається життя та здоров’я працівників. Щоб убезпечити їхні життя, на підприємствах облаштовані бомбосховища з їжею, водою, запасом медикаментів.

Комбінат «Запоріжсталь» Групи Метінвест працює на 50% потужностей. Попри складну ситуацію на підприємстві у 2022 році розпочали випуск нового виду продукції — холоднокатаного рулону подвійної маси без зварного шва, призначеного переважно для будівельної галузі.

Опора України: Метінвест спрямував на допомогу країні 2,1 млрд грн

Наразі Метінвест продовжує боротьбу з крадіжкою з боку РФ, яка незаконно вивозить маріупольський метал.

Також 16 підприємств Групи Метінвест подали позови до Європейського суду з прав людини проти Росії за шкоду, заподіяну Росією майну і власності Групи в Маріуполі та на інших територіях України з 24 лютого 2022 року.

Армія

На підтримку військових Метінвест спрямував 1,4 млрд грн – більше ніж половину виділених на допомогу Україні коштів. Наймасштабніші проєкти реалізуються в межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова.

Опора України: Метінвест спрямував на допомогу країні 2,1 млрд грн

Метінвест став одним із найбільших постачальників спецсталі та захисної амуніції в Україні. Наразі оборонців із ЗСУ, Національної гвардії, Головного управління розвідки та інших військових структур захищатимуть 150 тисяч бронежилетів від Метінвесту. Таким чином кожен десятий бронежилет в українській армії надав Метінвест. Частина бронежилетів закуповується за кордоном, але більшість – виготовляється в Україні. Бронежилети також отримують військові медики, рятувальники ДСНС та співробітники комунальних підприємств.

Поза тим, компанія передала воїнам 23 тисячі касок і шоломів.

Зараз у лавах ЗСУ служать 7 тисяч працівників Метінвесту. Компанія надає їм захисну амуніцію.

Металурги Метінвесту розробили захисні конструкції для військових. На фронт вже відправили 29 металевих укриттів для зміцнення окопів.

Група забезпечує оборонців тактичним обладнанням, яке закуповує закордоном. На фронт вже доставили 1750 тепловізоров, понад 800 дронів та 100 рацій.

Опора України: Метінвест спрямував на допомогу країні 2,1 млрд грн

Компанія передала армії 268 автомобілів, зокрема 20 машин швидкої допомоги, а також 500 тисяч літрів пального. А для забезпечення додаткового захисту фронтових автівок військові можуть отримати спецсталь. Так само як і пластини для бронежилетів, Метінвест-СМЦ відвантажує їх безкоштовно за офіційним запитом.

Рятувати життя захисників на фронті допомагають понад 31 тисяча аптечок і кровоспинних турнікетів.

Зі сталі Метінвесту виготовлено 76 тисяч протитанкових їжаків, а також інші потрібні на фронті вироби: мінібастіони, саперні кішки для дистанційного розмінування територій, польові пічки.

Суспільство

Одна з наймасштабніших ініціатив компанії – гуманітарний проєкт «Рятуємо життя», створений у координації з Фондом Ріната Ахметова. Понад 294 тисячі українців вже отримали харчові продукти й засоби гігієни, а це понад 3 900 тонн життєво необхідних вантажів. До проєкту долучилися 189 компаній зі всього світу – Німеччини, Італії, Польщі, Нідерландів, Іспанії, США, Великобританії, Швейцарії, Греції, ОАЕ та інших країн.

Географія підтримки охоплює 37 громад на території Донецької, Дніпропетровської, Херсонської, Кіровоградської та Запорізької областей. Допомогу доставляють вразливим категоріям громадян, родинам мобілізованих співробітників Метінвесту та пільговикам, ветеранам підприємств компанії, мешканцям шелтерів і жителям деокупованих територій.

Окрім того, у межах «Рятуємо життя» від початку війни до лікарень України доставлені медпрепарати, витратні матеріали та обладнання на загальну суму 240 тисяч євро.

Опора України: Метінвест спрямував на допомогу країні 2,1 млрд грн

Також гуманітарні вантажі до лікарень міст присутності Компанії доставляють за окремою програмою Метінвесту й Фонду Ріната Ахметова. Загальна сума допомоги медикам у межах двох проєктів становить майже 150 млн гривень.

Також від початку 2022 року металурги відвантажили медикам 1 350 тонн кисню для лікування хворих на коронавірус та інших киснезалежних пацієнтів.

Метінвест допомагає жителям прифронтових регіонів підготуватися до зими, передаючи печі для обігріву приміщень і приготування їжі, тверде паливо для опалення домівок.

В умовах воєнного часу Метінвест продовжує дбати про свою команду. Усім, хто евакуювався на підконтрольну Україні територію, Метінвест надає всебічну підтримку.

Опора України: Метінвест спрямував на допомогу країні 2,1 млрд грн

Компанія підготувала понад 6 000 місць тимчасового прихистку з усім необхідним для співробітників і членів їхніх сімей. Також Метінвест допомагає облаштовувати міські й сільські прихистки.

Для співробітників-переселенців з Маріуполя й Авдіївки компанія запровадила окрему програму з перенавчання та працевлаштування. Для них зараз відкриті 2 000 вакансій на підприємствах Метінвесту у Покровську, Запоріжжі, Кривому Розі та Кам’янському.

Таким працівникам компанія надає значну матеріальну підтримку у вигляді різних компенсацій, соціальних пільг, гуманітарної допомоги й гарантованого заробітку. Наразі працевлаштовано понад 4 200 співробітників-переселенців.

Співробітники Метінвесту та їхні діти також отримали можливість безоплатно навчатися у першому в Україні гірничо-металургійному університеті Метінвест Політехніка.  Для психологічної підтримки працівників працює сервіс «Метінвест – разом!». За вісім місяців фахівці провели майже 1 500 індивідуальних та групових консультацій.

spot_img
Важливо
Схожі новини