Новости Запорожья. Новости политики, общество, криминал

У двох областях викрили «навідниць» ворога

Мешканці Донецької та Одеської областей зливали інформацію про позиції українських захисників.

Прокуратура повідомила про підозру двом громадянкам України, які передавали представникам РФ інформацію про місця дислокації українських захисників. Про це 5 жовтня повідомила прес-служба відомства.
За даними слідства, у серпні 2022 року мешканка міста Білозерське Донецької області через один із месенджерів надсилала на номер російського мобільного оператора інформацію про військовослужбовців ЗСУ.
«Наразі жінці обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без альтернативи внесення застави», — уточнили в прокуратурі.
Інша підозрювана, мешканка Одеської області, з початку серпня повідомляла про місця дислокації одного з підрозділів ЗСУ, чисельність особового складу кількості військової техніки, а також маршрути переміщень територією одного з населених пунктів регіону.
Наголошується, що вона має російський паспорт і періодично виїжджала на територію РФ для отримання пенсії. Під час обшуку у жінки було вилучено план-схему розташування українського військового підрозділу.
«Обом жінкам інкриміновано несанкціоноване розповсюдження інформації про переміщення, рух та розташування ЗСУ, за можливості їх ідентифікації на місцевості, вчиненому в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 114-2 КК України)», — підсумували прокурори.