«Хочу жити»: росіяни подали понад 2 000 звернень про здачу в полон

Український проект Хочу жити Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими отримав більш як дві тисячі звернень від російських військових або від їхніх родичів про можливу ​​здачу в полон. Про це сказав речник проекту Віталій Матвієнко, повідомляє Укрінформ у четвер, 29 вересня.
«Ми отримали більше двох тисяч звернень. Дзвонять як військовослужбовці російської армії, так і їхні родичі, які хочуть, аби їхні сини чи чоловіки залишилися живими», – заявив Матвієнко на брифінгу представників Сил безпеки та оборони.
За його словами, Україна гарантує російським військовим, які здадуться в полон, утримання згідно з нормами Женевських конвенцій. Ідеться про триразове харчування, медичну допомогу і можливість зв’язуватися з родичами на території РФ або на тимчасово окупованих територіях Криму та ОРДЛО.
Матвієнко нагадав, що Хочу жити – державний проект, покликаний допомогти військовослужбовцям з Росії безпечно здатися в полон ЗСУ.
«Він створений спеціально для військовослужбовців Росії, які не хочуть виконувати злочинні накази Путіна, а також брати участь у цій війні», – наголосив прес-секретар проекту.
Щоб отримати інформацію про те, як здатися в полон, російським військовослужбовцям або їхнім рідним і близьким необхідно звернутися на цілодобову телефонну лінію за номерами: +38 066 580 34 98; +38 093 119 29 84. Інформація про здачу в полон російською мовою також є на телеграм-каналі Хочу жити.
spot_img
Важливо
Схожі новини