Генерал озвучив небезпеку від мобілізації у Росії

Росія почала часткову мобілізацію, щоб досягти переваги у війні з Україною кількістю. Таку проблему від рішення РФ виділив заступник голови комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки генерал-лейтенанта Михайло Забродський в інтерв’ю Укрінформу.

«Найнебезпечнішим для нас і, безумовно, виправданим для противника є лише один, з поки що потенційних, результатів російської часткової мобілізації», — зазначив він.
Генерал пояснив, що, використовуючи додаткові з’єднання і військові частини, РФ зможе реалізувати її улюблений принцип військової стратегії Клаузевиця – концентрацію сил в обраній точці.
Така масованість може дозволити ворогові відсунути на другий план питання про мотивацію, недбалу підготовку та оснащення військ.
«Вірогідні наслідки цього можуть бути надзвичайно руйнівними для ЗС України. Здається, продовження ведення війни російським командуванням планується все-таки за рахунок кількості, а не вміння. Тому цілком доцільним буде вжиття нами превентивних заходів вже сьогодні», — зазначив Забродський.
За його оцінками, Україна може відчути результат мобілізації росіян на фронті не раніше грудня.
«Мінімальний досвід, організаційні зусилля, корумпованість на місцях мають відіграти свою роль. Очевидно, нещодавні пропозиції щодо посилення кримінальної відповідальності за ухилення від призову у воєнний час внесені на розгляд Державної Думи РФ зовсім не випадково», — зазначив Забродський.
Загалом, на його думку, процедура оповіщення, збору та направлення росіян до військових частин може вимагати не менше одного-двох місяців.
«За умови впровадження мінімально необхідної підготовки мобілізованих буде потрібно ще щонайменше один місяць. У загальному оперативному плані це означає, що на практичні результати мобілізації російське командування може розраховувати не раніше грудня цього року», — вважає генерал.
При цьому він припустив, що мобілізованих можуть почати відправляти на фронт швидше, але загалом часткова мобілізація найближчим часом навряд чи вплине на ситуацію на лінії зіткнення.
spot_img
Важливо
Схожі новини