На деокупованій Харківщині знаходять десятки тіл українців

У звільненому від російських загарбників Ізюмі Харківської області почалася ексгумація тіл на місцях масового поховання. Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
«У місті Ізюм Харківської області в рамках операції з розшуку загиблих на чолі з уповноваженим з питань осіб, які зникли безвісти за особливих обставин, Олегом Котенком почалася ексгумація тіл на локаціях масового поховання», – йдеться у повідомленні.
За словами Котенка, одну з локацій вони виявили за відео, яке у вільний доступ виклали росіяни.
Для безпечної ексгумації територію було зачищено, бо зберігалася висока ймовірність мінної небезпеки.
«На цей час ми працюємо над ексгумацією тіл військовослужбовців. Потім тіла будуть передані експертам для подальшої ідентифікації осіб загиблих. На жаль, це тільки початок нашої роботи тут, скільки локацій ще буде знайдено на деокупованих територіях, поки невідомо, але сувора дійсність вказує на те, що кількість загиблих в Ізюмі може у рази перевищувати Бучанську трагедію», – зазначив Котенко.
Водночас, за словами голови Національної поліції Ігоря Клименка, тільки за тиждень на деокупованій території Харківської області виявили тіла близько 50 загиблих цивільних. Також він наголосив, що це цифра без урахування масових поховань, звідки тіла ще не ексгумовано. Характер тілесних ушкоджень, причини смерті мають встановити експерти, але це робота не на один тиждень, каже Клименко.
spot_img
Важливо
Схожі новини