Новости Запорожья. Новости политики, общество, криминал

ЗСУ завдали великої поразки Росії — ISW

Українське командування демонстративно обговорювало удари на півдні, успішно заплутавши росіян щодо своїх намірів у Харківській області.

Українські війська завдали великої поразки Росії, відвоювавши майже всю Харківську область під час швидкого контрнаступу. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW) у зведенні за підсумками неділі, 11 вересня.

«Тривале обговорення, а потім оголошення Києва про контрнаступальну операцію, спрямовану на Херсонську область, відвернуло російські війська від секторів, на яких українські сили провели вирішальні атаки в останні кілька днів», — йдеться в повідомленні.

Наголошується, що цей успіх став результатом кампанії, яка включає максимальне використання західних систем озброєння.

Збройні сили України застосували HIMARS та інші західні системи для атак на російські наземні лінії зв’язку у Харківській та Херсонській областях, створивши умови для успіху операції.

При цьому в ISW наголосили, що західні системи озброєння були необхідні, але недостатні для забезпечення успіху України. Українське застосування цих систем у добре спланованій та добре проведеній кампанії забезпечило значний успіх контрнаступальних операцій у Харківській області.