Рада просить Євросоюз скасувати видачу віз росіянам

Верховна Рада на засіданні у вівторок, 6 вересня, ухвалила звернення до Євросоюзу щодо припинення видачі віз громадянам Росії, повідомив нардеп Ярослав Железняк.
Документ пропонує звернутися до інституцій та країн-членів із закликом ухвалити як внутрішньодержавні рішення, так і рішення на рівні ЄС щодо заборони видачі туристичних віз громадянам РФ під час засідання Ради ЄС.
Пропонується закликати їх скасувати дію існуючих туристичних віз росіянам, у тому числі вже на території країн ЄС, а також скасувати існуюче авіаційне та наземне сполучення з Росією.
Депутати вважають за необхідне посилювати жорсткий санкційний тиск на РФ і держави, які з нею співпрацюють, і підтримують її пропагандистський, терористичний режим. Вони пропонують закликати ЄС запровадити 8-й пакет санкцій, який має включати, зокрема, повне ембарго на ввезення найважливіших товарів російського експорту, включаючи нафту, газ, вугілля, золото, відключення всіх російських банків від міжнародної міжбанківської системи SWIFT, припинення всіх російських інвестицій в галузі енергетики в ЄС, у тому числі в атомну енергетику, запровадити, а також заборонити російське судноплавство, логістику та доступ до портів на території держав-членів ЄС.
Також у документі міститься заклик запровадити жорсткі санкції проти Росатому та всієї російської атомної промисловості у відповідь на ядерний шантаж і терміново вжити заходів, щоб змусити Росію звільнити Запорізьку АЕС та повернути її під контроль України задля безпеки всього світу.
Крім того, Рада закликає інституції та країни-члени розслідувати та покарати винних за страшні військові злочини та злочини проти людяності, звірства проти українців, вчинені російськими окупантами. Зокрема, сприятиме скликання спеціального трибуналу для притягнення Росії та її союзників до відповідальності.
spot_img
Важливо
Схожі новини