Міненерго назвало терміни візиту МАГАТЕ на Запорізьку АЕС

Місія МАГАТЕ має відвідати Запорізьку АЕС наступного тижня, повідомила радник міністра енергетики Лана Зеркаль в ефірі Радіо НВ.
«Наступного тижня заплановано візит місії МАГАТЕ, і зараз вирішуються всі логістичні маршрути, як вони діставатимуться. Незважаючи на те, що росіяни погодилися, що місія їхатиме через територію України, вони штучно зараз створюють всі умови для того, щоб місія не доїхала до об’єкта з огляду на ситуацію навколо нього», – сказала Зеркаль.
Вона зазначила, що головною метою візиту місії МАГАТЕ є контролювати ситуацію на станції та вжити необхідних заходів, щоб убезпечити Європу і весь світ від можливої ​​катастрофи.
У свою чергу міністр енергетики Герман Галущенко закликає МАГАТЕ та ООН організувати спільну місію на ЗАЕС для контролю над ядерною безпекою та застосуванням зброї російськими військами.
«Спільна місія МАГАТЕ та ООН на ЗАЕС повинна мати мандат для дослідження не тільки норм забезпечення ядерної безпеки, а й зовнішніх компонентів безпеки, передусім тих, що стосуються зброї і її застосування російськими військовими на території станції та біля неї. Термінова деокупація та демілітаризація ЗАЕС – єдиний шлях, щоб Європа могла спокійно спати і не боятися ядерних хмар у своєму небі», – написав він.
spot_img
Важливо
Схожі новини