МОЗ оцінило шанси поширення віспи мавп в Україні

Шанси поширення віспи мавп на території України дуже невеликі. Про це сказав головний санітарний лікар Ігор Кузін у ефірі телемарафону на каналі 1+1 у вівторок, 24 травня.

«Шанси поширення віспи мавп територією України дуже малі. Україна не є транзитною країною для країн Африки. Потрапляння вірусу в Україну досить малоймовірне, враховуючи, що зараз туристичних маршрутів небагато і шлях передачі вірусу не такий простий, як за коронавірусу», — заявив Кузін.

Він повідомив, що зараз у світі зареєстровано 258 випадків захворювання на віспу мавп, з них 187 підтверджених. При цьому кожен підозрілий випадок на рівні ЄС розслідується.

«Ми налагодили обмін інформацією епідеміологів України з колегами з ЄС для отримання інформації, всі підозрілі випадки розслідуватимуться», — сказав головний санлікар і запевнив, що «система охорони здоров’я має відповідні вказівки про те, як це діагностувати».

«Ми зараз перебуваємо на етапі готовності та моніторингу ситуації. Станом на сьогодні випадків захворювання в Україні немає», — резюмував Кузін.

spot_img
Важливо
Схожі новини