РФ зосереджена на Донецькому напрямку — Генштаб

Російські війська не припиняють наступу у Східній операційній зоні, зосередивши основні зусилля на Донецькому напрямку. Про це повідомив Генштаб ЗСУ у ранковому зведенні 16 травня.

Наголошується, що на Слобожанському напрямку ворог намагається стримувати наступ ЗСУ на північ від Харкова та запобігти їхньому виходу на держкордон України, а також веде підготовку наступальних дій силами підрозділів, зосереджених у районі Ізюма.

На Волинському та Поліському напрямках противник активних дій не робив.

«До 21 травня пройде наступний етап перевірки бойової готовності сил реагування збройних сил республіки Білорусь. Фіксується діяльність мобільного комплексу радіомоніторингу у прикордонній смузі, у тому числі і на території України. Він діє з метою моніторингу мереж стільникового зв’язку», — уточнили у Генштабі.

На Сіверському напрямку армія РФ посилила контроль ділянки українсько-російського кордону у Брянській та Курській областях та проводить демонстраційні дії з метою утримання Сил оборони від перекидання до Східної операційної зони.

На Слов’янському напрямку противник активних бойових дій не проводив, займаючись доукомплектуванням та поповненням втрат.

Обстрілів з артилерії зазнала цивільна інфраструктура в районах населених пунктів Довгеньке, Руські Тишки, Тернова і Петрівка.

На Донецькому напрямку окупанти здійснювали обстріл, у тому числі з використанням авіації.

На Лиманському, Бахмутському та Курахівському напрямках тривають бої. На Авдіївському напрямку ворог відійшов на раніше зайняті позиції.

На Сєвєродонецькому та Новопавлівському напрямах активних бойових дій не спостерігалося.

Тривають масовані артилерійські та авіаційні удари по Маріуполі, де супротивник зосередився на блокуванні та ураженні українських сил у районі заводу Азовсталь.

На Південнобузькому напрямку ворог активних бойових дій не проводив і продовжив обстріл підрозділів ЗСУ із застосуванням ствольної артилерії та мінометів.

«Силами оборони було завдано удару по позиціях ворога в районі населеного пункту Чорнобаївка, завдано втрат у живій силі та техніці. Кількість уточнюється», — наголосили в Генштабі.

Минулої доби ЗСУ вразили 11 повітряних цілей: два вертольоти (Ка-52 і Мі-28) сім безпілотників і дві крилаті ракети.

На Донецькому та Луганському напрямках за минулу добу було відбито 17 атак ворога, знищено три танки, одну артилерійську систему, шість одиниць бойової броньованої техніки та автомобіль.

spot_img
Важливо
Схожі новини