Розвідка Британії оцінила провал Путіна в Україні

Російське командування недооцінило силу українського опору, коли розпочинало повномасштабне вторгнення, що не дало російському президенту Володимиру Путіну оголосити про значний військовий успіх в Україні на параді до Дня Перемоги 9 травня. Про це йдеться у черговому звіті британської розвідки, оприлюдненому у вівторок, 10 травня, Міноборони країни.

«Недооцінка Росією українського опору та її планування за «найкращим сценарієм» призвели до очевидних оперативних невдач, не давши президенту Путіну оголосити про значний військовий успіх в Україні на параді Перемоги 9 травня», — йдеться у повідомленні.

У розвідці припускають, що російський план вторгнення був заснований на помилковому припущенні, що українці чинитимуть обмежений опір, тому Росія зможе швидко оточити та обминути населені пункти.

Таке припущення змусило російські війська спробувати провести початковий етап операції з легким, точним підходом, який призначений для досягнення швидкої перемоги з мінімальними витратами, зазначають у Міноборони Британії.

Проте, прорахунок призвів до непосильних втрат та подальшого зниження оперативного фокусу Росії.

spot_img
Важливо
Схожі новини