У кількох областях України СБУ знешкодила ворожих агентів

У кількох областях України спецслужба знешкодила ворожу агентуру, яка збирала розвідувальні дані про оборонні рубежі українських військ і дислокацію літаків ЗСУ. Про це повідомляє прес-служба СБУ.
Повідомляється, що серед затриманих – голова територіальної громади і «розконсервовані» агенти, які мали відпрацьовані шляхи втечі в Крим у разі «провалу».
У Житомирській області на збиранні секретної інформації про українські бойові літаки й інфраструктуру Повітряних сил викрили посадовця оборонного об’єкту. Затриманий цікавився дислокацією, ремонтом і відновленням бойових можливостей військової авіації, отримані дані передавав загарбникам через брата і колишнього однокурсника, які співпрацювали з російськими спецслужбами на території Росії.
У Дніпропетровській області затримали ворожого агента, якому ФСБ доручила долучитися до тероборони Дніпра і збирати дані про особовий склад і озброєння українських захисників.
«Надалі зрадник мав прибути на передову, щоб звідти передавати окупантам інформацію про сили і засоби ЗСУ», – йдеться и повідомленні СБУ.
Повідомляється також, що агента спецслужб Росії затримали в Кривому Розі Дніпропетровської області. На початку війни агент збирав дані про оборону Маріуполя, потім здійснював фотофіксацію оборонних рубежів українських військ на Криворізькому напрямку.
«Для передачі інформації окупантам використовували закриті канали зв’язку і конспіративну квартиру на тимчасово окупованій території на сході України. У разі «провалу», агент мав відпрацьовані шляхи «евакуації» та підготовлений для цього автомобіль», – повідомляє СБУ.
У Миколаївській області викрито голову однієї з територіальних громад, який передав окупантам відомості про розташування позицій ЗСУ на території Вознесенського району.
На Чернігівщині СБУ затримала місцевого жителя, який добровільно співпрацював з агресором під час тимчасової окупації. Зрадник збирав інформацію про дислокацію позицій ЗСУ в передмісті, а ворог використав отримані дані для ракетного обстрілу.
У Хмельницькому викрито учасницю агентурної мережі окупантів, завербовану спецслужбами Росії через соцмережу Однокласники. За гроші місцева жителька передавала координати військових та інших стратегічних об’єктів, поширювала в інтернеті заклики до зміни кордонів України і виправдовувала агресію Росії.
На Черкащині СБУ затримала вантажівку з комплектуючими військового призначення, які транспортували в Росію. Вилучено і передано одному з підприємств військово-промислового комплексу України комплектуючі для авіаційної та суднобудівної галузей.
«За всіма викритими фактами правоохоронці проводять відповідні заходи для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до злочинів», – повідомляють в СБУ.
spot_img
Важливо
Схожі новини