Рестарт. Як відновити кар’єру після перерви.

Безліч людей стикаються зі стресом у разі повернення на роботу після перерви. Тим паче, коли йдеться  не про щорічну відпустку, а про тривалий період неактивності, скажімо, викликаний військовою службою або необхідністю доглядати за дітьми. Відновлення кар’єри вимагає значних емоційних зусиль. Проте, розклавши це завдання на окремі питання, подолати цей етап буде простіше.

  1. Чітко опишіть роботу, яку шукаєте. Не просто занурюйтесь у пошук на вебсайтах, що оприлюднюють вакансії. Натомість знайдіть час, щоб обміркувати, що ви хочете: який тип роботи буде виконуватись і приносити задоволення? Чи плануєте займатися такою роботою, як колись, чи хочете спробувати щось інше? Плюс, подумайте про свою перерву в кар’єрі. Ви маєте нові навички, пішли добровольцем чи брали уроки англійської/іспанської? Навіть якщо ви активно не працювали, ви можете розказати про вагомі досягнення, про які слід згадати під час співбесід або додати до свого резюме.
  2. Оновіть свої навички та знання. Якщо з моменту вашої роботи минуло досить багато часу, вам доведеться оновити базові знання. Професійні сайти дозволяють бути в курсі основних подій та встигати за вимогами сьогодення. Під час своїх галузевих досліджень ви можете виявити, що існує цілий світ професійного сленгу (зокрема, стрімко оновлюється професійна термінологія у галузі ІТ, HR-менеджменту). Освіжіть свої навички перед тим, як виходити на співбесіди чи розсилати супровідні листи – це допоможе вам почуватись більш впевнено як кандидат. Фахівці радять розглянути такі засоби, як проходження курсів, набуття навичок при роботі на волонтерських засадах, прочитання інформаційних бюлетенів.
  3. Якісно доповніть резюме й приготуйтесь до співбесіди. Скільки часу минуло відтоді, як ви востаннє подали заявку на роботу? Якщо це важко згадати, можливо, вам доведеться оновити своє резюме (і профілі в соцмережах теж). Оновлюючи своє резюме, розгляньте можливість вибору функціональної версії, а не хронологічної – це може допомогти усунути розбіжність у вашій історії зайнятості. Далі вам доведеться приготуватися до проведення співбесіди – це означає переглянути свої відповіді на поширені запитання під час зустрічі з рекрутером. Якщо у вас була велика перерва, вам, ймовірно, доведеться обговорити це у своєму супровідному листі, а також під час співбесід. Незалежно від причини вашої тривалої відпустки, коротко розкажіть про це. Підійде просте речення. Спробуйте: «Я витратив час на догляд за хворим родичем» або «Останні кілька років я провела в декретній відпустці».

Бажаємо, щоб кожен період у вашому житті змінював вас на краще, а перерви в кар’єрі не заважали рухатися вперед!

Детальну  інформацію про послуги служби зайнятості можна отримати за номерами «гарячої лінії» Запорізького міського центру зайнятості : (061) 284-99-87, (061) 284-93-41, (061) 284-90-44.

spot_img
Важливо
Схожі новини